Lista ocen Volvo C30 Hatchback 3d (55) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adi
Hatchback 3d 2.4 D5 180KM 132kW
Automat ze stajni Aisin - niby awaryjny, ale ja póki co problemów nie mam żadnych. Biegi zmienia bez szarpnięć, z dużą płynnością; fakt - jest trochę ospały, czasami zastanawia się co kierowca ma na myśli, ale i tak oceniam go bardzo wysoko. Jedyna wada - biegi mogły by być nieco dłuższe aby obniżyć obroty przy prędkościach autostradowych.
~pe.ka
Hatchback 3d 1.6 D DRIVe 109KM 80kW
Skrzynia - bardzo precyzyjna, daje poczucie solidności, może trochę \'ciosana\' jeśli ktoś rozumie o co mi chodzi, ale generalnie 5+. Ogólnie, co pozytywnie mnie zaskoczyło, skrzynia i zawieszenie daje poczucie jakby się prowadziło... BMW 3. Aha, wajcha zmiany biegów - jakaś taka \'babska\' :-)
~Aret
Hatchback 3d 2.0 D 136KM 100kW
Tragedia, w zimę zanim auto się rozgrzeje biegi zmienia się tak topornie że można pomyśleć że padła skrzynia. U mnie nie pomogła nawet wymiana oleju w skrzyni (specjalnie dedykowanego do tej skrzyni) Po chwili jazdy jest ok, problem dotyczy zwłaszcza wstecznego biegu.
~tymoteusz_tarnawski
Hatchback 3d 2.0 D 136KM 100kW
Bardzo mi się podoba krótki drążek co powoduje żeby biegi zmieniamy szybciej i dynamiczniej. Nie wiem czy to tak w moim egzemplarzu, ale dwójka jest bardzo krótka, tak jakby na siłę była tam wciśnięta (auto ma 6 biegów), przy 30 km/h auto już woła o trójkę.
~Jędrzej
Hatchback 3d 1.6 100KM 74kW
Skrzynia pracuje bardzo precyzyjnie, chociaż jak dla mnie mogłaby mieć krótsze drogi prowadzenia. Czasami nie chce wejść wsteczny i przy wrzucaniu 3 biegu potrafi haczyć, ale chyba ten typ tak ma.
~acbr@hot.pl
Hatchback 3d 2.0 D 136KM 100kW
Słabiutko, naprawdę. Prawdopodobnie to kwestia z jakiego auta się przesiadamy do C30, ale o elastyczności naprawdę trudno tu rozmawiać. Pochwalić można jednak precyzję i zwartość dźwigni zmiany biegów.
~Endriux
Hatchback 3d 1.6 D DRIVe 109KM 80kW
5 biegowa skrzynia biegów może byc, brakuje jej trochę więcej elastyczności, przycinanie trzeciego biegu o którym pisałem w wcześniejszej opinii ustało albo nauczyłam się wbijac biegi.
~marmarzec
Hatchback 3d 2.0 D 136KM 100kW
Skrzynia dobrze współgra z jednostką napędową. Precyzyjnie wybiera przełożenia. pozwala na sprawne przemieszczanie się, sprawne przyspieszanie, a jeżeli trzeba na ekonomiczną jazdę.
~maraaasp
Hatchback 3d 1.6 100KM 74kW
Płynna praca, choć casem jest problem z wrzuceniem biegu wstecznego (w ASO stwierdzili, że taki urok tej skrzynii nie ma powodów do obaw).
~arka33
Hatchback 3d 2.0 145KM 107kW
Tutaj łyżka dziegciu, ewidentnie przydał by się 6 bieg na autostradzie. Na dodatek skrzynia ma tendencję do lekkiego haczenia gdy jest nie rozgrzany olej.
Volvo C30 Hatchback 3d