Ocena kierowcy - Volvo S40 II

Volvo S40 II 2.0 D 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Brałbym w ciemno
Układ elektryczny
Zawieszenie
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony ładny design, wygoda, bardzo niskie spalanie i jednostka napędowa nie do zajechania. Z drugiej Lawinowy wysyp drogich usterek od 200 tys. km. Mimo tego że kilka razy zawiódł, to ma "to coś" co sprawia że żal go sprzedać.
Tutaj nie mam się do czego przyczepić. Bardzo niskie spalanie, dobra dynamika i ani jednej awarii (zarówno u mnie jak i u poprzedniego właściciela). Szwankował jedynie DPF, ale w tych rocznikach był to nowy wynalazek i są na niego sprawdzone sposoby.
Jeździłem kilkoma egzemplarzami z różnymi przebiegami. Brak precyzji, głośna praca i zero przyjemności. W dodatku prędzej czy później pojawią się opory przy wrzucaniu biegów. Zepsuć się nie zepsuje, ale zacznie irytować.
Brak zastrzeżeń poza tym że słaby promień skrętu jak na auto tej wielkości.
Klasyczne volvo. Grube słupki które przeszkadzają. Czujniki niezbędne.
Mała liczba schowków a ich wielkość mikroskopijna. Po 2 latach odkryłem że auto ma czujnik deszczu, a po 4 elektrycznie składane lusterka. Nawigacja bezużyteczna. Poza tym konsola intuicyjna i wygodna, deska czytelna. Design wnętrza jest bardzo ładny jak na ten rocznik. Lata do przodu w porównaniu do nieco starszego S60 produkowanego w podobnych latach.
Diesel więc na odpowiedź układu trzeba zaczekać. Zimą jadąc spokojnie potrafiłem dojechać do pracy bez nagrzania silnika. Klima za to sprawowała się bez zarzutów. Generalnie bez szału ale też nie ma tragedii.
Auto nieduże to i miejsca niewiele.
Za tą cenę oczekiwałbym znacznie więcej. Silnik pracuje równo i cicho, ale wygłuszenie ogólne jest fatalne. Poza tym volvo jest droższe od przykładowo VW z tego samego segmentu, a w tej materii oferuje mniej. Na autostradzie śmiało można włożyć zatyczki a i tak będzie się słyszało całe otoczenie.
Ciężko powiedzieć. Spalanie pierwsza klasa, części drogie. Oczywiście można iść w chińskie zamienniki, ale ja się w takie rzeczy nie bawię. W samochód inwestować nie żałowałem, ale ten nie odpłacił się bezawaryjnością.
Przepłaciłem. Nie oszczędzałem na oryginalnych częściach i żałuję.
Do 200 tys. ok, powyżej festiwal wydatków.
Jedna poważna awaria elektryki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 136KM 100kW [l/100km]

11,0