Lista ocen Volvo S80 I (123) - Widoczność

Na liście zabraknie 126 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Sedan 2.4 20V 140KM 103kW
Widocznść jest bardzo dobra. Wielka choć pochylona szyba przednia daje bardzo dobry widok do przodu. Ja dysponuję wersją z oryginalnie przyciemnionym fragmentem górnym szyby a i tak jest bardzo dobra widoczność, przy tym używanie klap przeciwsłonecznych z tym rodzajem szyby jest sporadyczne. Na boki widać równie dobrze. Do tyłu kiedy obracamy głowę przez ramię jest też dobrze. Tylny słupek nie jest zbyt szeroki nawet u podstawy, boczne szybki...
~ocynk
Sedan 2.4 TDi 163KM 120kW
Duże auto, ciekawa i tym samym nietypowa linia nadwozia powodują pewien dyskomfort w parkowaniu. Osobiście nie mam z tym problemów a co ciekawsze moja żona jak do tej pory nie miała nawet najmniejszego otarcia podczas parkowania a większość czasu porusza się tylko po mieście. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia a osoby, które narzekają powinny więcej czasu poświęcić na opanowanie techniki parkowania na lusterka a nie zakładać Np. kamery...
~LukaszK
Sedan 2.4 20V 140KM 103kW
Do przodu i na boki bardzo dobrze. Z przodu widać maskę, więc przy jakimś parkowaniu można bez problemu podjeżdżać w miarę pewnie do innych samochodów. Z tyłu jest trochę gorzej, bo tyłka już nie widać, ale da się to wyczuć. Ja dołożyłem sobie czujniki parkowania i mam spokój. Odjąłem jednak jedną gwiazdkę za ten fakt.
~Damian
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Widoczność w tym aucie jest bardzo dobra, zwłaszcza lusterka/szyby. Szybki obrót głowy lub spojrzenie na lusterka daje duży widoczny obszar, ze względu na stosunkowo szerokie lusterka w porównaniu do innych aut. Długa maska może być problemem przy parkowaniu, jeśli ktoś nie ma wyczucia w jeździe dużym sedanem.
~maniurek
Sedan 2.4 TDi 130KM 96kW
Jak na te gabaryty jest fajnie, w mieście przy manewrach nie sprawia trudności, gorzej z ciasnymi parkingami :) Jeśli pracujesz w zatłoczonym miejscu, to czasem możesz się natrudzić ze zmieszczeniem się gdziekolwiek i uważaniem na nieobicie drzwi :) Generalnie spory kąt skrętu kół, ale długość auta robi swoje :)
~trojan3ster
Sedan 2.4 i 20V 170KM 125kW
Duże szyby zapewniają dobrą widoczność na boki i do przodu. Gorzej jest jedynie z tyłem co potwierdzają inni użytkownicy i ja również muszę się z tym zgodzić. Ze względu na charakterystyczną linię nadwozia z wysoko poprowadzoną linią bagażnika ciężko wyczuć nieraz gdzie auto się kończy.
~erem88
Sedan 2.4 i 20V 170KM 125kW
Wszystko w sumie ok ,ale czujniki parkowania z tyłu jednak powinny być w każdym egzemplarzu.Jest to dosyć długie auto i przy parkowaniach pod marketowych gdzie trzeba ryjek schować no niestety na czuja ok ,ale trzeba dobrze się wpatrywać ,żeby nie cmoknąć.
~Kotnieszprot
Sedan 2.0 T 163KM 120kW
Bardzo dobra,wszystko widać w bocznych jak i tylnym lusterku,ale jednak niezbędne będą czujniki parkowania bo samochód jest długi,na początku gdy go kupiłem to kilka razy obilem hakiem skrzynkę elektryczna na podwórku,szkoda skrzynki więc kupiłem czujniki :)
~dj-napster
Sedan 2.4 TDi 163KM 120kW
Bardzo dobrze wszystko widać, cofa się tez dobrze. Dla tych którym przeszkadzają zagłówki na tylnej kanapie to jest taki guzik którym się je elektrycznie składa (niestety powrotne rozkładanie już ręcznie przez pasażera który tam usiądzie)
~BieniOoO
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Pomimo, iż mój egzemplarz nie posiada czujników parkowania, nie mam większych problemów z manewrowaniem, także po mieście. Słupki boczne nie ograniczają widoczności. Lusterka boczne oraz wsteczne (samo ściemniające) również świetnie się sprawdzają.