Lista ocen Volvo S80 I (128) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 121 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sebastian.pszczola@gmail.com
Sedan 2.8 24V T6 272KM 200kW
W aucie ogólnie jest cicho i podróżuje się w spokoju. Słychać przyjemny dźwięk silnika. Czasem dobiegają odgłosy zawieszenia. Lubię jeździć w ciszy i bardzo często nawet nie słucham radia żeby nie burzyło tego spokoju. Co się tyczy systemu nagłośnienia (9 głośników) oceniam, że jest przyzwoity i jeśli nie potrzebujemy, aby subwoofer masował nam plecy i oznajmiał z daleka, że zbliża się miłośnik słuchania muzyki całym ciałem to będziemy...
~ocynk
Sedan 2.4 TDi 163KM 120kW
Doskonałe to jedyne określenie. Przypuszczam, że tak powinno być i na ogół jest we wszystkich autach tej klasy. Rozmowa bez podnoszenia głosu praktycznie w całym zakresie „akceptowalnych” na naszych drogach/autostradach prędkości ( czytaj 160 do 180 km/h). Słuchanie muzyki w tym aucie to osobna bajka. Zestaw audio w S80 ( posiadam najwyższy z możliwych) to coś …. Poszukajcie kogoś, kto posiada takowy i posłuchajcie a sami...
~Damian
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Wyciszenie najczęściej ocenia się po dźwięku pracy silnia, a ten gdy jest zimny do najcichszych nie należy. Jednak gdy zwróci się uwagę na dźwięk pracy opon (tarcie gumy o asfalt) w trasie czy też dźwięk dochodzący z zewnętrznego otoczenia do wnętrza pojazdu, to można stwierdzić, że auto jest dobrze wyciszone jak na tamte lata produkcji.
~janek
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Tego diesla to mało co tam slychać, ale na wyższych obrotach jest dość przyjemny, pięć cylidrów robi swoje. Audio fabryczne w S80(przynajmniej moim) to: 8 głosników 1x subwoofer pod deską rozdzielczą wzmacniacz 4x75W radio z wbudowaną zmieniarką na 4cd i systemem dolby prologic Chyba nie muszę mówić że poprostu nie chcę się wysiadać
~dj-napster
Sedan 2.4 TDi 163KM 120kW
Dobrze że przyszła wiosna i otworzyłem wreszcie szybę, bo bo bym nie wiedział że turbinę mam :D, jest duża różnica w wyciszeniu względem aut z niższej półki. Przy 180-200km/h można normalnie rozmawiać a szum powietrza nie zagłusza radia (które i tak sie lekko zgłaśnia automatycznie po przekroczeniu ok 120km/h).
~maniurek
Sedan 2.4 TDi 130KM 96kW
Jak na ten rocznik jest super wyciszony, mam porównanie zwłaszcza że jeżdżę tylko po mieście i jakoś szyb mi się nie chce otwierać :) Podobno po paru tysiącach kilometrów na naszych drogach pojawiają się piski i hałas z plastików, więc czwóreczkę dałem na wszelki wypadek w razie zastania tych dźwięków w moim aucie :)
~Podpis
Sedan 2.4 TDi 163KM 120kW
Wyciszenie na najwyższym poziomie. Do pasażerów nie dochodzą dźwięki z ulicy, toczenie się kół, lekkie szumy zaczynają się dopiero przy 160km/h. Radio można słuchać z taką samą głośnością bez względu na prędkość z jaką się poruszamy. To samo dotyczy rozmowy. W tej rubryce warto też napisać o wysokiej jakości systemie audio. Ocena 5.
~Rafał
Sedan 2.4 20V 140KM 103kW
Mercedes klasy E jest cichszy we wszystkich wersjach silnikowych bez wątpienia ale w Volvo jest niewiele głośniej. Za to lekko odbiegająca od czterocylindrowych silników praca silnika 5-cio cylindrowego na wysokich obrotach aż cieszy, że słychać to nieco we wnętrzu.
~falcon
Sedan 2.5 i 20V 210KM 154kW
Fatalne wyciszenie, szczególnie zawieszenia i przenikania dźwięków (denerwujących i nieprzyjemnych zdudnień) do kabiny kierowcy od kół tylnych. Duże szumy przy prędkościach powyżej 120km a szczególnie przy odsuniętej osłonie szyberdachu) - przy zamkniętym szyberdachu
Dziennik kosztów dla Volvo S80 I
8,1
12,1
13,7
~trojan3ster
Sedan 2.4 i 20V 170KM 125kW
Silnik w zasadzie słychać jedynie podczas przyspieszania. I nie jest to wiercący dziurę w głowie warkot lecz miły i charakterystyczny dla 5-cio cylindrówki pomruk. Głośniej jest jedynie przy wyższych prędkościach lecz to też jest kwestia zastosowanych opon.