Lista ocen Volvo S80 II Sedan Facelifting (14) - Ergonomia

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Sedan Facelifting 2.4 D5 215KM 158kW
No nie jest to mistrz ergonomii. Nieco inna filozofia projektowania wnętrz niż u np. niemieckiej konkurencji. Ale można się przyzwyczaić. Denerwują inne rzeczy jak np. brak regulowanych zagłówków na tylnej kanapie co powoduje, że tylko jednej firmy foteliki dziecięce będą pasować. Kompletne nieporozumienie. Denerwuje również brak regulacji mocowania pasa bezpieczeństwa na przednich fotelach, przy słupku środkowym. Mniejsze osoby będą miały pas...
~mako4
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Wszystko pod ręką. Fajna obsługa systemu Sensus. Wszystko proste i intuicyjne. Zegary w formie wyświetlacza LCD - przejrzyste, wszystkie ważne informacje bez problemu można odczytać, podświetlenie w nocy nie męczy wzroku. Ilość schowków standardowa - ani dużo, ani mało, spory schowek w przednim podłokietniku. Wydajne oświetlenie wnętrza. Wszystko tak "po skandynawsku" w dobrym tego słowa znaczeniu.
~ag
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Jedyna wada to zbyt mała liczba schowków (np. nie ma na okulary) i otwieranie otworu na narty z wnętrza bagażnika. Idiota który to zaprojektował powinien sam "zanurkować" do przycisku żeby sobie ufajdać spodnie o zderzak. Nie można wyłączyć systemu S&G na stałe. Na szczęście jest przycisk, ale trzeba za każdym razem po uruchomieniu nacisnąć - ja ZAWSZE wyłączam.
~Zenon
Sedan Facelifting 2.0 D4 163KM 120kW
Ponieważ mam sedana to ustawność bagażnika jest taka sobie -lodówki nie przewiozę :-) W środku półki, uchwyty i schowki w odpowiedniej ilości. Wszystkie przełączniki są na swoim miejscu. Menu komputera mogłoby być bardziej przejrzyste, ale można się przyzwyczaić. Jeden szczegół mnie denerwujący to że na kierownicy przyciski od pogłaśniania radia powinny być po lewej stronie.
~Wojtek
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
wady to brak ekranu dotykowego do nawigacji. Ustawiamy wszystko pokrętłami i nie jest to optymalne rozwiązanie. Ponadto mnie brakuje informacji czy jadę na światłach dziennych czy mijania. żadna kontrolka informująca o tym się nie świeci (ustawienie świateł w trybie AUTO). Ponadto jest świetna, przejrzyście i jasno.
~Rysiek
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Jest dobrze. Co prawda nie rozumiem dlaczego nie mogę ustawić nastaw temperatury jednym pokrętłem (jak miałem w poprzednich autach) tylko muszę to robić osobno dla każdej strony samochodu ... ale może Szwedzi wiedzą lepiej ... :) Ustawianie nawigacji też z "innej epoki" ...
~Konrad
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Wszystko raczej dobrze rozmieszczone, kierownica posiada wygodny, gruby wieniec ale trochę mało schowków na klucze, okulary, karty itp. drobiazgi, które trzeba mieć pod ręką. Ponadto nie mogę znaleźć takiej pozycji, aby dobrze trzymać kierownicę i jednocześnie mieć ręce podparte na łokciach.
~stachu
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Bardzo wygodne fotele. Za mało schowków. Doskonałe sterowanie pokrętłami i przyciskami, bez porównania wygodniejsze od paneli dotykowych.
~Janusz
Sedan Facelifting 3.0 T6 304KM 224kW
Jak zwykle w tej marce.To moje 6-te Volvo.Może się przyzwyczaiłem/

Usterki Volvo S80 II

Volvo S80 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kilof
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Przede wszystkim kupiłem to auto z miłości do stylistyki wnętrza
Volvo S80 II Sedan Facelifting