Lista ocen Volvo S80 II Sedan Facelifting (16) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mako4
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Ekonomiczny jak na gabaryty auta (mierzone na dystrybutorze realne 5,0 L/100 w trasie oraz 7,0 L/100 w mieście), do tego bak paliwa 70 litrów więc zasięg bardzo dobry. Jak trzeba to przyspieszenie też wystarczające, bardzo ładnie ciągnie już od 1800 rpm. Na minus niska kultura pracy - jest dosyć głośny nawet jak się rozgrzeje.
~parax
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Silnik BiTurbo konstrukcji Volvo, majstersztyk. Kultura pracy + duży moment obrotowy + niskie spalanie = jestem usatysfakcjonowany. 400Nm pozwala na spokojne wyprzedzanie nawet tak Cięzkiej limuzynie. Maksymalny moment od samego dołu, dzięki temu jazda 2.0 przypomina 3.0V6, które miałem w Signum. Brak uczucia turbo dziury.
~Rysiek
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Silnik to perełka ... na zewnątrz słychać go trochę ale w środku prawie w ogóle. Dostatecznie mocny (mam wgrany program Polestara co daje 200 KM i 440 Nm) i niesamowicie oszczędny (żeby tego typu samochód z klasycznym automatem palił średnio ok. 6l/100km ! - szok)
~Konrad
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Mam nadzieję, że na najwyższym poziomie i w dodatku już mocno sprawdzonym po tylu latach produkcji. Na razie jednak nie mam żadnych doświadczeń poza tym, że mało pali i w czasie jazdy z prędkością ok. 130 km/h praktycznie niesłyszalny. Wyprzedzanie też idzie nieźle.
~Wojtek
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Jak na wielkość auta pali bardzo mało. w trasie 5,5 w mieszany trasa i miasto 6,2-6,3 - jak na wagę 1700 kg i 181 km to raczej niewiele. Silnik cichy i dosyć dynamiczny, wystarczający do codziennej nawet szybkiej jazdy, przy czym charakter auta skłania do spokojnej jazdy.
~Rafał
Sedan Facelifting 2.4 D5 215KM 158kW
D5 w wersji 215 KM to świetna jednostka. Dużo mocy, duży moment. Zużycie paliwa bardzo przyzwoite. Wysoka kultura pracy. Co prawda, po 100000 są miejsca w których silnik się poci. To akurat wydaje się być zaskakujące.
~ag
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
W porównaniu z 5-cyl. dużo cichszy, gładko pracujący, dużo mniejsze drgania, a równie mocny. Za wyjątkiem biegu jałowego nie do odróżnienia od benzyny. Niestety nie ma tego pięknego gangu jaki był w 5-cyl.
~Żak
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Daje rade. 181KM, 400Nm. Bezawaryjny, bezproblemowy. Jedynie wymieniona chlodniczka EGR w ramach gwarancji. Rzekomo da się uzyskać z niego 560Nm (samym programem).
~Darek
Sedan Facelifting 2.4 D5 215KM 158kW
Świetny choc mógłby być cichszy. Ale za to bezproblemowy, rozrząd to kosz ok. 1000 pln a nie 6000 pln jak np.w niektorych Audi.
~Janusz
Sedan Facelifting 3.0 T6 304KM 224kW
Elastyczny.Spokojny gdy tego chcemy,jeśli potrzeba wciska w fotel przy przyspieszaniu z każdej prędkości.Stosunkowo oszczędny.
Volvo S80 II Sedan Facelifting