Lista ocen Volvo S80 II Sedan Facelifting (16) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mako4
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Szukałem auta z naprawdę miękkim zawieszeniem i S80 jak na swoją konkurencję ma wybitnie długoskokowe, miękkie zawieszenie - dla mnie to plus, innym może przeszkadzać. Układ kierowniczy mało precyzyjny raczej dopasowany do spokojnego charakteru auta, na plus możliwość zmiany siły wspomagania kierownicy. Układ hamulcowy bez zastrzeżeń jeżeli chodzi o skuteczność, szybki ABS jednak ze względu na miękkie zawieszenie przód auta nurkuje podczas...
~Żak
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Całkowicie nieprzewidywalny samochód. Ten zakręt, który innym autem (ten sam segment, jeden z bardziej znanych niemieckich producentów) pokonuję przy (dajmy na to) - 90km/h, tutaj jest strach pokonać przy 60km/h Kierownica W OGÓLE nie oddaje tego co się dzieje z kołami - czy koła się kleją, czy może gubią trakcję. Czy ucieka mi przód, czy jednak nie. Moim zdaniem jest to samochód niebezpieczny przez to. Po prostu kierownica w tym aucie...
~ag
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Przy maksymalnym przyśpieszaniu zrywa przyczepność nawet na suchym asfalcie do III biegu. Przy ostrym wychodzeniu z ciasnego zakrętu kierownica może "dokręcić" - trzeba na to uważać. Nie jest to jakaś szczególna wada jeśli uwzględniać, że nie jest to auto sportowe. Zawieszenie długoskokowe, dość miękkie, bardzo komfortowe.
~Konrad
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Komfortowy, nawet bardzo, ale nie nadaje się do agresywnego stylu jazdy, który niektórzy nazywają sportowym (podczas gdy prawdziwy sport to lekkoatletyka bez dopingu). Nie próbowałem zimą ale mam nadzieję, że Szwedzi wiedzą co produkują, chociaż za pieniądze Chińczyków.
~Wojtek
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Też jest OK. Raczej nastawiony na komfort. Przyjemnie buja na nierównościach. Na zakrętach i przy szybszej jeździe ok. Nie jest to sportowy samochód ale przy szybszej jeździe niczym negatywnym cię nie zaskoczy. Jak chcesz twardy samochód sportowy to kup coś innego.
~Zenon
Sedan Facelifting 2.0 D4 163KM 120kW
Jeżeli szukacie samochodu komfortowego to jest ten model. Cicho i miękko wybiera nierówności jednakże w zakrętach przy szybszej jeździe ma sporą podsterowność. Przejechane prawie 90 tys km i w zawieszeniu nic się nie dzieje.
~Rafał
Sedan Facelifting 2.4 D5 215KM 158kW
Nie należy spodziewać się tutaj fajerwerków. To ciężka i duża kolubryna bez sportowego pazura. Raczej do jazdy na wprost po autostradzie niż po ciasnych serpentynach. Auto zestrojone pod komfort podróżowania.
~stachu
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Auto nastawione na komfort, zdecydowanie lepiej wybiera nierówności niż Audi czy BMW. Przy normalnych prędkościach trzyma się drogi nie gorzej od ww.
~Mirek
Sedan Facelifting 2.0 D4 163KM 120kW
Mam wersję z twardszym zawieszeniem. Jak ktoś lubi kanapowca to nie polecam tego rozwiązania. Drogi trzyma się za to bardzo dobrze.
~parax
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Płynie... mimo ze jest bardzo miękki, to czuć pewnośc w prowadzeniu nawet powyżej 200km/h. Polecam na długie trasy.
Volvo S80 II Sedan Facelifting