Lista ocen Volvo S80 II Sedan (53) - Ergonomia

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ag
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Gałko- i klawiszologia ok. wskaźniki też. Ale... Zdecydowanie brakuje schowków, półek, szuflad itp. Brak wskaźnika temp. silnika (taka moda, ale mnie to denerwuje). Beznadziejne otwieranie otworu na narty, źle działa "automatyczne" składanie oparć tylnej kanapy (może tylko u mnie). Beznadziejne umiejscowienie pokrętła regulacji odcinka lędźwiowego (na szczęście b.rzadko w użyciu). Ciężko otwiera się klapa bagażnika. Ale z drugiej...
~banqa
Sedan 2.4 D5 215KM 158kW
Wszystko na swoim miejscu. Rewelacyjny jest tempomat w kole kierwonicy, na dlugiej trasie praktycznie wogole nie trzeba dotykac gazu czy hamulca. Siedzenia sa swietne a skora jest jak najbardziej prawdziwa i nie sprawia wrazenia tandety. Na dlugiej trasie komfot auta niesamowity. Fotele i automat to rewelacja w tym aucie!!! Nieprzemyslanym rozwiazaniem jest skladanie tylnych foteli, bardzo szybko zostaje zniszczona skora a bez wyjecia...
~Darek
Sedan 4.4 V8 315KM 232kW
Ergonomia w skandynawskim stylu. Ilość przycisków zredukowana do rozsądnego minimum (przeciwnie do aut niemieckich co mnie zawsze wręcz irytowało). Sterowanie funkcjami wręcz intuicyjne. Jakość materiałów na minus - widać, że decydowali tu księgowi z forda, plastiki są miejscami tandetne, konsola i boczki drzwi skrzypią, w porównaniu do poprzedniej generacji S80 jest to uwstecznienie
~andyZGL
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo przejrzysta deska rozdzielcza i łatwa obsługa. Wszystkie guziki na swoim miejscu. Ciężko wyłączyć światła awaryjne, zawieszają się ale to drobiazg. Obsługa radia i klimy wzorcowa. To samo tempomat, komputer czy grzane fotele. nie brak schowków czy cup holderów. Fotele super wygodne i z super skóry. po 210 tys.km brak niemal śladów używania.
~Janusz
Sedan 2.4 D5 215KM 158kW
Mało jest chyba aut , które mają tak wygodne fotele ...co prawda nie jeździłem zbyt wieloma aby to potwierdzić "naocznie" ale ja nie siedziałem w wygodniejszych.Zresztą potwierdzają to opinie innych użytkowników i testujących auta dziennikarzy.Nie są to fotele sportowe i nie mają dobrego trzymania bocznego ale nie o to tu chodzi...
~piortek
Sedan 2.5 T 200KM 147kW
No trochę bym pozmieniał, zmiana trybu kierownicy: radio/telefon przez przycisk na konsoli. Przyciski na kierownicy źle wyczuwalne, czasami trzeba spojrzeć gdzie jest ten guzik. Obsługa na konsoli OK. Umiejscowienie przełaczników - pod ręką.
~Piotr J
Sedan 2.0D 136KM 100kW
Przycisków jest sporo na konsoli centralnej ale dość łatwo jest przywyknąć do ich rozmieszczenia i obsługi różnych funkcji samochodu. Bardzo chwalę sobie umieszczenie przycisków sterujących sztywnością zawieszenia.
~Białas
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Bagaznik wystarczajacy, Jak mi ktos powie ze malo to chyba marzy sie mu tir. Zupelnie wystarcza dla rodziny 5-cio osobowej. Ja osobiscie posiadam wersje z regulacja tylnych siedzien. Bardzo mile zaskoczenie oczywiscie na plus.
~jaras@bazafirm.pl
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Idealnie!Intuicyjna obsługa całego samochodu. Szwedzka prostota i funkcjonalność.Mały wyjątek - otwieranie wlewu paliwa z wnętrza auta(ciągle zapominam). Niesamowicie wygodne auto, po przejechaniu 1700 km na raz zero bólu pleców itp.
~Adrian
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
jak zwykle we volvo, wszystko poukładane, tacy już są Szwedzi, od lat ta sama projekcja klawiszy więc jak to może się mylić :) Dźwięk w samochodzie to poezja dla ucha :) warto mieć najwyższy system audio
Volvo S80 II Sedan