Lista ocen Volvo S80 II Sedan (57) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andyZGL
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Auto używam w większości na dobrych nie naszych drogach. Jest komfortowe i dobrze tłumi nierówności. Trzyma się drogi wyśmienicie jak przyklejone i pozwala na szybkie pokonywanie łuków. Trochę gorzej jest na węższych zimówkach. Na letnich 235/45 R 17 jest super. Nic nie stuka nie puka w zawieszeniu i nie przenosi na karoserię i wnętrze. O luzach na sworzniach wahaczy dowiedziałem sie robiąc przegląd. Notabene nie polecam tanich i srednich...
~Dallas
Sedan 2.5 T 200KM 147kW
Jeździ jak Volvo, nie ma co ukrywać. Wygodne, komfortowe i nie ma żadnych nieprzewidzianych odpałów. Jeśli jednak przejedziesz się lepszym autem od Volvo - przykładowo ja zamiennie użytkuję z dużo nowszym S60 żony - to czegoś tam brakuje. Zawieszenie trochę za miękkie. Bardziej miękko niż w XC70 (!) co mnie zaskoczyło. Na krótkie i średnie trasy jest jednak bardzo spoko. To jest samochód w którym odpalamy radio, wrzucamy D, wybieramy prawy pas...
~ocynk
Sedan 4.4 V8 315KM 232kW
Prowadzenie auta daje masę przyjemności, ale tylko na drogach o dobrej a raczej równej nawierzchni. Drogi, na których występuje więcej łat i dziur niż gładkiego asfaltu wykazują słabość zawieszenia, pomimo że posiadam wersją z elektrycznie ustawianą charakterystyką pracy. Nawet przy ustawieniu „komfort” zawieszenie nie radzi sobie z nawierzchnią o której wspomniałem. Pozostałe nastawienia, a więc „sport” i „advance” dają dużo frajdy przy...
~jaras@bazafirm.pl
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Hmm, co kto lubi.Miękko, komfortowo, ale przy większych prędkościach brakuje precyzji prowadzenia i poczucia kontaktu z podłożem. Zdecydowanie nie jest to auto, którym (pomimo naprawdęmocnego silnika) można poszaleć. Jak wsiadam do BMW żony (118d) to mam wrażenie,że układ jezdny jest zupełnie z innej epoki(na korzyść BMW)
~Kiel
Sedan 2.4 D5 215KM 158kW
Miałem wersję z adaptacyjnym zawieszeniem. Dla mnie jeśli chodzi o układ jezdny samochód idealny. Limuzyna komfortowa jak jest potrzeba, na autostradzie albo zakrętach wciskam Sport/Advanced , samochód się pięknie usztywnia i nawet przy szybszych prędkościach jest MEGA stabilny. Ideał wśród limuzyn.
~Andrzej S
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Zawieszenie dobrej jakości. Auto sunie,nic nie stuka nie puka nie przenosi wibracji czy drgań na kierownicę. Tu daje pełna 5. Inna sprawa że auto było dbane i robione wszystko na czas. Przy 140tys zmieniłem łączniki stabilizatorow a przy 175tys kompletne wahacze ze sworzniami. Amorki super od kąd do mam.
~Piotr J
Sedan 2.0D 136KM 100kW
Uważam, że samochód prowadzi się dość pewnie, natomiast należy pamiętać że jednak jest to kawał auta i czasem podczas zbyt szybkiego pokonywania zakrętu można odczuć, że chce go z niego wyrzucić. Zdecydowanie można to poprawić poprzez zmianę tłumienia zawieszenia FOUR-C
~zulugula
Sedan 2.5 T 200KM 147kW
Zawieszenie jest wygodne, wystarczająco miekkie na Polskie drogi, a zarazem auto pewnie się prowadzi na wyższych prędkościach. Zimą systemy wspaniale korygują tor jazdy. Np. na śliskiej autostradzie, gdzie inni mogli jechać max 80km/h, ja bez problemów leciałem 140km/h.
~banqa
Sedan 2.4 D5 215KM 158kW
Bardzo dobrze zestrojony z naciskiem na komfort. Odczuwa sie czasem bujanie auta na poprzecznych nierownosciach jednak nigdy nie brakuje przyczepnosci. W porownaniu do mercedesa lepszy komfort ale nie az tak sztywno zestrojone zawieszenie.

Usterki Volvo S80 II

Volvo S80 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jacek london
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
promien skretu w porownaniu do poprzedniego modelu jest o niebo lepszy, zawieszenie jest dobre dosc sztywne, u mnie nie jestem do konca zadowolony z ukladu kierowniczego ale moze to pora cos juz tam wymienic, bo generalnie ludzie sobie chwala
Volvo S80 II Sedan