Lista ocen Volvo S90 II (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ADRIAN
Sedan Facelifting 2.0 B4 Benzynowy Mild Hybrid 211KM 155kW
Skrzynia ładnie zmienia biegi, nie szarpie ale ma jeden mankament,tj. wolno reaguje na kickdown. Jak ostro naciśniesz pedał przyspieszenia to zdaje Ci się, że auto dostało "zwiechy" i trzeba go zrestartować. Jeszcze raz napisze - to nie jest typ rajdowca. Doświadczenia ze skrzyniami BMW tutaj nie pomagają.
~Hubert
Sedan 2.0 D5 235KM 173kW
To jest skrzynia do spokojnej, zrownoważonej jazdy, sportu nie lubi. W trybie dynamic rzeczywiście troszkę przeciąga ale czy mi to przeszkadza? Dziwie się uwagom niektórych o szarpaniu, może to kwestia świeżego rocznika 2020 (może nowy soft?) ale u mnie nic nie szarpie, zmiany są niezauważalne.
~Allado
Sedan Facelifting 2.0 D4 190KM 140kW
Szok jaka kiepska. Przy spokojnej jezdzie dziala plynnie, przy agresywnym przyspieszaniu tez jest dobrze, ale zwolnij do predkosci ok 30, skrec 90stopni i poczujesz. Poczujesz jak beznadziejnie zrzuca i z szarpnieciem przyspiesza. W tym przypadku 3 gwiazdki sa naciagane.
~Wojciech
Sedan 2.0 T5 250KM 184kW
Skrzynia biegów reaguje nieco ospale na dodawanie gazu. Polecam zaopatrzyć się w pakiet Polestar, wtedy te mankamenty znikają (a przynajmniej są mniejsze) - ale według mnie takie zachowanie jak przy Polestar powinno być w standardzie, a nie być dodatkową opcją.
~Lex
Sedan 2.0 D4 190KM 140kW
Wysoka kultura pracy, zdarza się jej nadinterpretować intencje kierowcy kiedy chce się spokojniej przyspieszyć przy małych prędkościach. Kwestia bezproblemowa, do skrzyni BMW jednak nieco brakuje. Generalnie super i o jej pracy się zapomina.
~Dawid
Sedan 2.0 T4 190KM 140kW
Jedyne poważne zastrzeżenie do samochodu - 8 stopniowa automatyczna skrzynia reaguje z opóźnieniem. Auto potrzebuję sekundy, żeby się porządnie zebrać, przy początkowej zmianie biegów 1 na 2, 2 na 3 czuć ten moment przełożenia.
~bobik
Sedan 2.0 D5 235KM 173kW
nie chodzi o prace bo spisuje sie znakomicie ale chodzi o zmiane przelozen topornie jak w traktorze mialem bmw 5 f10 tam byl rodzaj joystika i znacznie lepiej to wygladalo rok produkcji to 2011
~Aleksander
Sedan 2.0 D4 190KM 140kW
8 biegów pracuje spokojnie, z lekkim opóźnieniem przy kickdownie, niemniej nadbieg powoduje, że można utrzymywać 190 km/h w ogóle nie męcząc samochodu przy okolicach 2k obrotów na sek.
~Dawid
Sedan 2.0 D4 190KM 140kW
Na początku wydaje mi się wkładała zbyt niski bieg (automat), przez co były odczuwalne drgania na niskich obrotach. Problem znikł po akcji serwisowej. Skrzynia cichutka wszystko ok.
~GRABI
Sedan Plug-In Facelifting 2.0 T8 Plug-In Hybrid 455KM 335kW
Szybką oraz cicha nie wiadomo kiedy zmienia biegi. Gałka zmiany biegów z kryształu szczególnie w nocy kiedy jest podświetlana robi robotę.