Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Silnik 1.9 TD 95KM 70kW
Rok produkcji 1999
Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : wygoda podróżowania
Układ elektryczny : wycieraczka tylnej szyby
witam posiadam te autko od roku i co mogę powiedzieć warto było pomimo wieku wszystko działa silnik i skrzynia biegów ok przebieg jaki w nim posiadam pewnie kręcony bo akurat znalazłem naklejki z serwisu ale to nic ważne żę działa dobrze się prowadzi w naprawach prosty jesli ktoś ma trochę pojęcia poradzi sobie jedyne co wymieniłem w nim to końcówki drążków łączniki z przodu i osłonę przegubu i uszczelnienie nastawnika pompy wtryskowej(taki urok pomp VP37 boscha ) ale to niebyły jakieś kosmiczne koszty jedyne co mnie unieruchomiło na drodze to przerwany przewód zasilania zaworu odcięcia paliwa więc na tle poprzedniego samochodu jaki miałem a miałem ich trochę volvo wypada super więc polecam każdemu w tej cenie nie ma lepszego auta chodż silnik ma renówki jest ok jeszcze jedno które mnie denerwuje to wycieraczka tylnej szyby a konkretnie przekażnik który ciężko dostać osobno występuje z całym modułem CEM więc sprawdzajcie przy zakupie czy wycieraczka z tyłu działa bo potem trochę zajęcia z tym jest na koniec jeszcze raz polecam V40 z dieslem 95km bądz 102km CR ( już na dwumasie ) do 116 km diesla bym odradzał zmienna geometria turbiny pozdrawiam volviaków
działa i to najważniejsze
zapocenie od wybieraka biegów ale jak słyszałem to standart w tej skrzyni
pewne zachowanie na drodze a co do hałasu które zawieszenie nie hałasuje na naszych dziurawych drogach
jedyne auto od czasu peugeota w którym po długiej trasie nie boli mnie kręgosłup
wszystko pod ręką a to jest najważniejsze
slaby punkt to ogrzewanie długo nagrzewa się wnętrze co do wentylacji pomaga klima i jest ok
miejsca wystarczająca dla 4 pasażerów
mogli lepiej się postarać bo powyżej 120 km/h już odczuwalnie słychać silnik
koszty utrzymania na średnim poziomie paliwo oleje i materiały eksploatacyjne i to wsio
doskonały stosunek ceny do oferowanego wyposażenia auta wnetrze może nie powala jakością ale nie ma tragedii a za tą kasę jaką wydałem na zakup to o golfach pasatach można pomażyć
wycieraczka tylnej szyby i zacinający zacisk tylnego hamulca ale po wyczyszczeniu i nasmarowaniu ok
uszkodzenie kabla zasilania zaworu odcinającego paliwo w pompie wtryskowej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 95KM 70kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW