Lista ocen Volvo V40 I (331) - Widoczność

Na liście zabraknie 459 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Trochę mało widać w lusterku wstecznym, ale to może wrażenie z przesiadki z trzydrzwiowego hatchbacka. Te słupki ( to są A bodajże) nie ograniczają widoczności na boki jak to jest np. W golfie plus którym mam od czasu do czasu przyjemność jeździć. Jedyne na co zwraca się uwagę to przy dużym słońcu i odpowiednim kącie padania promieni długa deska rozdzielcza odbija się na przedniej szybie co czasem może irytować, ale nie jest tak źle jak...
~Thorgal
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Jak pierwszy raz wsiadłem, to myślałem, że ktoś zasłonił górną część przedniej szyby. Początkowo inne ustawienie fotela (trzy płaszczyzny!!!) poprawiło sytuacje ale trzeba powiedzieć szczerze, że widoczność jest ograniczona przez krótką przednią szybę. Nie jest to Multipla, więc nie ma co wspominać o słupkach, ale są mniejsze i mniej przeszkadzające niż w Maździe. Na boki i do tyłu widoczność normalna. Bardzo dobre światła przednie. Mazda...
~diddy
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
Do przodu i na boki jest dobrze. Lusterka są duże i foremne, a słupki nie zasłaniają, więc w czasie jazdy nie ma problemu. Natomiast problem pojawia się przy parkowaniu. Ja nigdy nie miałem z tym kłopotów i „wyczuwałem” wymiary auta. A w tym przypadku, mimo że to kombi (auto się kończy tam gdzie szyba) jeżdżę od pół roku i dalej nie wiem czy jeszcze cofnąć mogę czy już nie. Do tego mizerny promień skrętu i na ciasnym parkingu pod...
~darknoid
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Lewy i prawy słupek z przodu potrafi na prawdę mocno przysłonić. Powstaje duży, martwy punkt. Raz miałem sytuację, gdzie wjeżdżając na rondo, nie zauważyłem samochodu będącego na rondzie ponieważ całkowicie schował się za słupek. Na szczęście hamulce są dobre. Teraz każdy wyjazd ze skrzyżowania czy wjazd na rondo odbywa się poprzez rozglądanie się czy NA PEWNO nic tam nie ma, głowa w przód, głowa w tył i heja.
~Tomek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Bez zarzutow- to auto o raczej klasycznych liniach, bez wysoko prowadzonej linii okien itp. Maska jest rowniez stosunkowo dluga i o niewielkim opadzie, dzieki czemu latwiej niz w nowszych konstrukcjach wyczuc gdzie sie konczy. Jeden punkt odejmuje jedynie za stosunkowo male (jak na dzisiejsze standardy) lusterka zewnetrzne. Np. Octavia II goruje tutaj zdecydowanie.
~chokai
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Powiem tak: tył bez większych problemów (jestem przyzwyczajony do różnych kombi), gorzej z przodem. O ile siedzenia mam maksymalnie podniesione to pół biedy, chociaż też nie jest dobrze - nie czuję zderzaków i narożników z przodu, przy niżej opuszczonych siedzeniach jest jeszcze gorzej. W sporo większym Mondeo mogę wjeżdżać w garaż na styk. Poza tym lusterka ok, bez zastrzeżeń.
~mmm
Kombi 1.9 T4 200KM 147kW
mam mocno przyciemniane szyby, więc wieczorem z cofaniem muszę uważać. Podczas jazdy wystarczy jeździć na boczne lusterka, martwa strefa jest nieduża i łatwo jest dojść gdzie się znajduje. Ciemna tylna szyba sprawdza się świetnie podczas jazdy nocą - nikt cię z tyłu nie oślepi, ale podczas cofania po ciemku trzeba uważać
~drRems
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Do przodu dla wyższych osób super, dla niższych może być gorzej, ale auto nie ma regulacji fotela góra-dół, nawet nie wiem czy w tych modelach tak było czy po prostu akurat ten tego nie ma. Do tyłu też nieraz nie widać tak jak by się chciało(dość mała tylnia szyba), ale jest poprawnie. I znów kwestia przyzwyczajenia.
~sg
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
słupki chyba nie przeszkadzają (tylne), albo nie zwracałem na to uwagi, ale na pewno nie, bo jeśli by zasłaniały zbyt wiele, to odczułbym to i zapamiętałbym. Dodatkowo czujniki parkowania, tak więc tył pezproblemowo. Przód ok. Wg mnie świetnie spisuje się panoramiczne lusterko wewnętrzne (pierwszy raz się z takim spotkałem)
~patryk_kirejczyk
Kombi 2.0 T4 200KM 147kW
Tutaj bardzo słabo, słupki A zasłaniają bardzo dużo, deska rozdzielcza odbija się w przedniej szybie dając efekt zaparowanej/brudnej i w słoneczne dni nie widać dosłownie nic. To nie jest kwestia porysowanie szyby gdyż wymieniłem ja na nową, jest lepiej ale nie ma żadnej rewelacji.