Ocena kierowcy - Volvo V40 II Hatchback Facelifting

kkkris, 7 lat temu
Silnik 2.0 T5 245KM 180kW
Rok produkcji 2016
Volvo V40 II Hatchback Facelifting 2.0 T5 245KM 180kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
245 KM spisuje się bardzo fajnie.
Jeździłem poprzednio na automatach subaru i nissana. Ten jest super.
Co do spalania to jestem miło zaskoczony. Mam przejechane 23000 km. Swoje obserwacje sprowadzę do porówniania do zrobionego tu testu: https://www.youtube.com/watch?v=_Vm5UoHCPcc 1. Na trasie przy spokojnej jeździe ok 90km/h wychodzi mi ok 5,0-5,3 2. Na autostradzie przy ekonomicznej jeździe zaliczając: wyjazd z centrum miasta, 250 km autostrady na której są postoje, 4 bramki i wjazd do centrum miasta można zejść do 6,5 litra. To wszystko przy prędkości chwilowej ok 120-140km/h i średniej 100km/h. 3. Przy prędkości 140 km/h na autostradzie wychodzi 8,0-8,5 l/100km. 4. Po mieście wszystko zależy od nogi i trasy, mi nie udało się zejść poniżej 8l/100km tak jak to miało miejsce na teście spalania przeprowadzonym przez Zachara. No chyba że liczy się przejazd nocą przez centrum Krakowa mając zieloną falę - w takim przypadku można zejść do 7 litrów. Przy "normalnej" jeździe po mieście wychodzi mi ok 10-11 l/100km. Samochód polecam bo spalanie w żaden sposób nie zniechęca mając 245 KM pod maską.
Tanie nie było, ale uważam że warto. Z podobną mocą mamy Golfa GTI, Focusa ST, Seata, Honde, ale uważam że przestrzeń wewnątrz i komfort jest dużo lepsze. Z kolei w porównywalnym komforcie mamy Mercedesa A, BMW 1 ceny konkurencji są dużo wyższe.
Póki co to usterek brak.
Póki co to usterek brak.