Lista ocen Volvo V40 II (52) - Ergonomia

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian K.
Hatchback 2.0 T5 DRIVE-E 245KM 180kW
Pare mankamentów, pierdółek, spotykanych też w innych autach. Sama jazda wygodna (patrz układ jezdny), auto zaprojektowane w sposób przemyślany, może na innych zasadach niż w audi czy mercedesie ale w cale nie głupi. Fotele wygodne, na skórzanych **** się nie poci, wszystko chodzi gładko i lekko. Ot coś tam poskrzypi od czasu do czasu, ot wkurzy to, że "wybieranie" literek za pomocą pokrętła na kierownicy mogło by być bardziej czułe,...
~hare1967
Hatchback Facelifting 2.0 D3 150KM 110kW
Linia karoserii wymusza kompromisy, niski fotel kierowcy (nawet uniesiony na maksa) wymusza trochę gimnastyki przy wsiadaniu/wysiadaniu. Klapa bagażnika otwiera się minimalnie za nisko (dla kierowcy 185 cm wzrostu). Słaby bagażnik, konstrukcja dodatkowej półki dzielącej bagażnik zabiera dużo miejsca. Fatalne haczyki do zawieszenia torby z zakupami. Brak złączy USB, korzystanie z gniazda zapalniczki uniemożliwia zasunięcie rolety schowka....
~Bonusso
Hatchback 2.0 T5 DRIVE-E 245KM 180kW
Tutaj kilka mankamentów. Panel z przyciskami od telefonu, które w mojej gołej wersji nie mają żadnych zastosowań wbija mi się w prawą piszczel. #$%#^@. Najczęściej używam przycisku wyłączającego system start/stop, który działa strasznie. Silnik szarpie podczas uruchomienia. Chciałbym to badziewie wyłączyć na stałe... Reszta jak w cywilizowanym kompakcie. W mojej wersji prosto aż do bólu.
~voy
Hatchback 2.0 D2 DRIVE-E 120KM 88kW
komputer pokładowy ... trzeba się nieźle namyśleć, żeby otrzymać żądane informacje, a i z tym jest kiepsko. Wzór: Seat leon style model od 2015. Ta marka słynęła z jakości i wyprofilowania foteli (miałem volvo s40 2001 rok - tam fotele były cudem), teraz to totalna masakra i porażka. Po 350 km odpadają plecy bez względu na ustawienia
~Ronin
Hatchback 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Wszystko fajnie umieszczone pod ręką. Sterowanie w kierownicy oraz konsola środkowa gdzie po przyzwyczajeniu się do lokalizacji przycisków można płynnie obsługiwać potrzebne funkcje auta. Wystarczająca ilość schowków. Jedynie brakuje przesuwanego podłokietnika ale to szczegół.
~mikolajrej
Hatchback 1.6 T3 150KM 110kW
Na początku ilość przycisków może trochę przerażać, ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Większością opcji można sterować z poziomu przycisków z kierownicy, ale to mało wygodna sprawa. Fajnie, że są osobne, spore pokrętła do klimatyzacji. Dziś niestety coraz rzadsze rozwiązanie.
~MarcoSosse
Cross Country 2.0 D3 DRIVE-E 150KM 110kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń, aczkolwiek obsługa wymaga przyzwyczajenia. Uważam że pełna klawiatura numeryczna to super rozwiązanie - łatwo wpisuje się numery telefonów i adresy do nawigacji. Plus za podwójną podłogę bagażnika.
~kaaax2
Cross Country T5 254KM 187kW
System infotainment jest dosyć przejrzysty, lecz upierdliwe jest wybieranie chociażby adresu w nawigacji poprzez gałkę. Na desce rozdzielczej dosyć dużo klawiszy lecz można szybko się przyzwyczaić.
~Staszek_Jama
Hatchback Facelifting 2.0 T3 152KM 112kW
Przejrzysty i logiczny system obsługi komputera pokładowego i multimediów jeśli spędzi się z nim jedno popołudnie. Co prawda bez instrukcji kilku funkcji nie byłem w stanie znaleźć/użyć.
Dziennik kosztów dla Volvo V40 II
6,2
7,7
~dicky
Hatchback 2.0 D3 150KM 110kW
Nie mam zastrzeżeń. Trochę małe schowki w bocznych drzwiach oraz trochę za mały bagażnik to jedyne do czego można się przyczepić. Poza tym uchwyty na kubki, klimatyzowany schowek, wygodne fotele.