Ocena kierowcy - Volvo V50

Michał, 6 lat temu
Rok produkcji 2005
Volvo V50 2.4 140KM 103kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : komfort bezpieczeństwo i pewność prowadzenia się auta. Przyjemność z jazdy.
Inne : sprzęgło klimatyzacji
Jest bardzo dobrze, do "doskonale" brakuje kilku drobiazgów jak lepsza dynamika, lepsze wyciszenie, lepsza praca skrzyni biegów i lepszy promień skrętu... ale to pierdoły na które nie zwraca się uwagi po jakimś czasie. Zawsze jak wsiadam do Volviaka czuję się bezpiecznie jak domu.
pięknie pracuje te pięć cylindrów :) nic dodać nic ująć
Jeździłem wieloma automatami. Ten (co zresztą wyczytałem przed zakupem) nie jest najlepszy. W porównaniu do pozostałych skrzyń chodzi głośniej, zmiany są dłuższe, czasami nierówne, z większym "dołkiem" czasami z "wyprzedzeniem. Musiałem się do tego przyzwyczaić.
prowadzenie miodzio! Pewne, zwarte, cicho, samo się prowadzi a właściwie sunie jak po maśle. Trudno go wyprowadzić z równowagi, nawet przy awaryjnym hamowaniu.
widoczność bardzo dobra. Malutkie lusterka, nie mniej jednak wystarczają w zupełności.
wszystko pod ręką i dobrze przemyślane. Sporo szwedzkich patentów rodem z ikei, które, jak już się je rozkmini, bardzo się przydają.
Świetnie. Grzeje jak powinien, mrozi jak powinien. Szybko i dokładnie.
Wnętrze jest dość ciasne. Grube (przez co bezpieczne) drzwi i słupki zmniejszają powierzchnię auta. Fotele też nie tak wygodne jak w modelach z wyższej klasy.
Przed zakupem doczytałem w sieci, że jest słabo wyciszone. Faktycznie, we wnętrzu słychać pracę silnika, skrzyni i przy większych prędkościach wiatru z zewnątrz.
Volviak w automacie w bardzo dobrym stanie. Dynamika przy jednej, max. dwóch osobach bardzo zadowalająca. Przy czterech osobach i bagażu już niestety się ślimaczy. Najniższe spalanie, 7,85 (764km na 60l) na trasie przy 100-110km/h z regularnymi wyprzedzaniami wolniejszych wózków. Najczęściej przejeżdżam 580-600km czyli 10l/100km. Najwięcej spalił zimą, jeżdżąc tylko po mieście 11.3l/100km. Ogólnie, bardzo polecam ten samochód.
inwestycja bardzo udana. Popełnił bym ją raz jeszcze, bez wahania.
wymiana sprzęgła klimatyzacji to jedyne co się wydarzyło.
Auto bezusterkowe. Lać i jeździć. Oczywiście elementy eksploatacyjne trzeba wymieniać regularnie, są jednak w cenie bliźniaczego Forda Focusa. Bardzo znośne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 140KM 103kW [l/100km]

9,5