Ocena kierowcy - Volvo V50

Arkadiusz P., 9 lat temu
Silnik 1.6 DRIVe 109KM 80kW
Rok produkcji 2008
Volvo V50 1.6 DRIVe 109KM 80kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : dobry i porządnie zrobiony jak karoseria ( czołg )
Solidne porządnie zrobione , gruba blacha, grube plastiki, wszystko wydaje się być bardzo pancerne i trwałe.. czyli jednym słowem Volvo. .. kiedyś uwielbiałem samochody rzucające się w oczy, i tak jakoś nie byłem przekonany do v50, ale kolega kupił i mi się spodobało... po zakupie v50 mój entuzjazm jeszcze bardziej się powiększył. Samochód kupiłem sprowadzony, zadbany, jeżdżę już dwa lata mam dość konkretny przebieg i zero problemów, wtryski suche, turbinka cicha, nic nie stuka nic nie puka, wymieniłem łączniki od stabilizatora i gumy od wahacza ( w volvo warto wiedzieć że nie trzeba wymieniać całego wahacza jak w innych markach ) to zrobiłem za parę złotych, Serwis omijam szerokim kołem jest drogi i nie potrzebny, olej wymieniam w swoim mieście i sam dbam o stan swojego autka- taniej i pewniej... W wakacje się wybrałem do włoch przetestowałem go tam i z powrotem - brak zastrzeżeń.. sprawdzony silnik 1.6 ( montowany do tej pory, jak by był zły to już dawno by go zmienili ) spalił w trasie zaledwie 4.2 litry przy 130 km/h, . . Brak oznaków jakiej kolwiek rdzy, i innych dziwnych historii, silnik jak ma działać to działa , dla tego kupiłem już autko z większym przebiegiem miało prawie 150 tyś przebiegu,Przyznam się szczerze, że tak pewnie i bezpiecznie nie czułem się w żadnym aucie, jeździć tym samochodem sama przyjemność w dalekie trasy.Fajnie cię auto otacza i ma wygodne siedzenia, zawieszenia przyjemnie buja.. Volvo jest samochodem starej daty czyli z tych porządnie robionych a nie te teraz nowe robią blacha jak papier trzeba uważać jak maskę zamykać żeby nie zostawić wgniecenia z plastikowym bagażnikiem, właśnie dla tego się zdecydowałem na volvo ( czołg ) żeby mieć dobry samochód, no i mam kombi a wiadomo że kombi to volvo-klasyka..rsprawuje się świetnie. szczerze mówiąc żałuje tylko że nie mam białego v50 tylko czarne..wygodne fotele z ciekawą stylistyką na desce porządek wszystko poukładane - przełaczam wszystkie guzii intuicyjnie ..polecam samochód , naprawdę warto.. do zobaczenia na coraz lepszych naszych polskich dróżkach :-)
super, cichy, oszczędny bezawaryjny, dynamiczny
bardzo dobra, zwarta i trwała
wygodny
z tyły słaba widoczność, z przodu dobra
wszystko tak jak ma być
szybko się nagrzewa zimą
duży bagażnik kombi z prawdziwego zdarzenia, wygodne fotele z ciekawą stylistyką
jak na diesla to super, jest cicho
tanio, bez problemów
uważam że na rynku wtórnym można znaleźć dobre auta za dobre pieniądze, serwis to drożyzna straszna ,
brak,
brak