Lista ocen Volvo V60 I Cross Country (12) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wapo
Cross Country 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Silnik jest optymalny jak na to auto. Bardzo żwawy, do 160km/h nie brakuje mu mocy, wyprzedzanie jest bezstresowe. W tej wersji trochę brakuje 4x4, nów mokre dni kontrola trakcji ma co robić. Jedynym realnym minusem tego silnika jest stosunkowo głośna praca na postoju i przy prędkościach miejskich. Silnik po prostu słychać zbyt głośno. W trasie jest za to niesłyszalny, tak wiec polecam do jazdy na trasie, odradzam tylko do miasta.
~Robert
Cross Country 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
bardzo fajne osiągi i wynik spalania. miałem jazdy testowe benzyniakiem T5 i wersja D3. T5 spalanie około 10-12 l/100 a D3 niestety trochę skromnie się zbiera. Myślę że D4 z 8 stopniowym automatem to strzał w 10. Naprawdę każdemu polecam auto z tym silnikiem i skrzynią.
~Łukasz
Cross Country 2.0 T5 245KM 180kW
Wysoko oceniam moment obrotowy, szybkość wchodzenia na wyższe obroty (szczególnie w trybie sportowym skrzyni biegów). Zero nieprzyjemnych wibracji, na zimno, ciepło, przyjemny mrukliwy odgłos pracy silnika. Bardzo dobre połączenie z automatyczną skrzynią.
~W
Cross Country 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Jednostka optymalna dla tego wozu, mocy nie brakuje, a kultura pracy jest wysoka. W trybie eco+ przy spokojniej jeździe praktycznie niesłyszalny (nie ma różnicy czy trzymasz nogę na gazie czy jedziesz na luzie)
~Jaro 1236
Cross Country 2.4 D4 190KM 140kW
Największa zaleta tego samochodu. Mocny jak tur, wysoka kultura pracy. Nie jest tak paliwożerny jakby się mogło wydawać. Trzeba tylko rozsądnie operować pedałem. Ale jeśli trzeba "zamruczeć" to jest czym:)
~tomba
Cross Country 2.0 T5 245KM 180kW
Wkręca się aż miło, dźwięk przyjemny, mocy wystarczy, momentu też, lista zdziwionych długa jak dojazd do do mu
~kierowca szarego bombowca
Cross Country 2.0 T5 245KM 180kW
cichy elastyczny - wystarczajaca moc - po podniesieniu progamem polestar jest odczuwalnie lepsza reakcja w dolnym zakresie obrotow
~M66
Cross Country 2.0 T5 245KM 180kW
Nie jest to rakieta ale jest czym jechać jak na 2.0t elastyczny. Idealny silnik do tej wielkości auta.
~Marek
Cross Country 2.0 D3 DRIVE-E 150KM 110kW
Dynamiczny oszczędny świetnie skonfigurowany z 8 stopniowa skrzynią
~Michał
Cross Country 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Ładnie mruczy i świetnie się zbiera od dołu. Przy 140km/h wogole go nie słychać.
Volvo V60 I Cross Country