Lista ocen Volvo V60 I Kombi (15) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Auto twarde, na nasze drogi masakra jeżeli chodzi o komfort, ja lubię szybką jazdę więc akurat taka charakterystyka zawieszenia mi odpowiadała. Auto dosyć dobrze trzyma się na zakrętach, lekko podsterowne. Układ kontroli trakcji doskonały mam porównanie do tych w skodach czy fordach i myślę że ten w volvo to inna liga-duży plus. Auto niesamowicie wrażliwe na koleiny i boczny wiatr, na autostradzie w Niemczech mimo że silnik pozwalał na jazdę...
~Adam
Kombi 2.0 D3 163KM 120kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony układem jezdnym; auto trzyma się drogi jak przyklejone, nie przechyla się na zakrętach, nawet przy ostrym przyspieszeniu nie ma problemów z trakcja. Układ kierowniczy precyzyjny, pozwala poczuć co dzieje się z przednimi kołami, mały ruch kierownicy przekłada się na natychmiastową reakcję samochodu. Super kompromis pomiędzy komfortem a pewnością prowadzenia.
~Marcin
Kombi 2.0 D4 163KM 120kW
Bardzo komfortowy ale daleki od kanapy typu nowy Passat. Najsłabiej radzi sobie z poprzecznymi nierównościami - słychać (niski profil). Poza tym jest doskonale. Auto jest zawieszone troszkę wyżej ale spokojnie daje radę w zakrętach - opony 235 - oryginalnie w wersji momentum. Ma trochę duży promień skrętu ale jak się o tym pamięta to nie przeszkadza ;)
~Tomasz
Kombi 2.0 D4 163KM 120kW
Ok. Zawiesznie nie jest przesadnie twarde i daje pewność prowadzenia (17" felgi). Wspomagabie kierwoniczy jak dla mnie ciut za mocno. Czasami brakuje precyzji prowadzenia mondeo mk4, które miałem wcześniej. Ale w ogólnym rozrachunku, nie ma za bardzo do czego się przyczepić.
~maciek
Kombi 2.0T 203KM 149kW
Moje auto ma adaptacyjne zawieszenie, jednakże nie ma olbrzymiej różnicy pomiędzy trybem comfort i sport. Samochód bardzo pewnie się prowadzi, charakterystyka zarówno układu kierowniczego jak i zawieszenia raczej sportowa, zachęca do dynamicznej i agresywnej jazdy.
~Maciek
Kombi 1.6 T3 150KM 110kW
Przy pakiecie R-Design amortyzatory są nieco twardsze a kierownica stawia przyjazny opór przy operowaniu. Przez mały i lekki silnik w samochodzie nie odczuwa się podsterowności przy ostrych zakrętach.
~Roobb
Kombi 2.0 D3 163KM 120kW
Tu mam wrażenie że jest troszkę podatny na wiatry boczne przy większej prędkości. Wcześniej miałem mondeo mk4 i lepiej trzymał się drogi na autostradzie. Ale tragedi niema.
~Maciej
Kombi 1.6 DRIVe 115KM 85kW
Autko ma przejechane już 200 000km zmieniłem tylko lewy wahacz i 2 gumki na końcówkach drążków. Jest lekka mgiełka na prawym przednim amortyzatorze więc też się szykuje do wymiany.
~AN
Kombi 2.0 D3 163KM 120kW
Jeżeli tylko potrafimy się powstrzymać przed kupieniem felg 17\' lub 18\', to nawet na polskich drogach poczujemy się pewnie i komfortowo. Sprężyście i pod kontrolą!
~cato
Kombi 2.0 T5 240KM 177kW
doskonały, bardzo komfortowy a zarazem zapewniający pewne prowadzenie. świetnie zachowuje się na zakrętach a nasze dziurawe drogi nie robią na nim większego wrażenia.
Volvo V60 I Kombi