Lista ocen Volvo V60 II Kombi (24) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ksk19
Kombi 2.0 T4 190KM 140kW
Silnik oceniam z punktu widzenia osoby, która podróżuje głównie w trasie. Zależało mi na tym, żeby jazda była jak najmniej męcząca. Wyklucza to wyprzedzanie na trzeciego czy też pędzenie autostradą. Diesle skreśliłem ze względu na ropę i głośną pracę. Pierwotnie rozważałem T5 i przy zakupie wahałem się, czy T4 nie będzie trochę za słaby. Pozytywnie się jednak zaskoczyłem. Ani razu nie żałowałem zakupu T4. Największą zaletą silnika...
~Mieszko
Kombi 2.0 D3 150KM 110kW
Na moją jazdę, moc 150km wystarczający aby uczestniczyć w normalnym ruchu uliczny. Niestety pali niesamowite ilości paliwa, nawet podczas spokojnej jazdy autostradą/po za miastem. Na trasie, przy stałej prędkości autostradowej wychodzi mi 7-8 litrów, w mieście często widuję ilości rzędu 12-15 litrów średniego zużycia. Silnik jest bardzo głośny, nieprzyjemnie klekoczący i ma niesamowite wibracje podczas jazdy i przyśpieszania.
~ZSZ
Kombi 2.0 T4 190KM 140kW
Wersja z Polestar, czyli 210 KM. Sam silnik pracuje cicho, fajnie, jest elastyczny i daje dobrą dynamikę. Spalanie na poziomie 9,5 l, z tym, że często w mieście. Na autostradzie ok. 8,00. Problem tylko, że silnik padł po 37 tyś km i szczęśliwie na gwarancji otrzymałem nowy. Podobno nie jest to odosobniony przypadek.
~Michał
Kombi 2.0 D3 150KM 110kW
Moc wystarczająca do codziennej jazdy, poniżej 100 kmh nawet bardzo przyjemnie przyśpiesza ale na tym się kończą zalety. Pali jak V8 lub conajmniej V6, w trasie na autostradzie około 6-7 litrów, po mieście niekiedy dochodzi 9-9,5! Niesamowicie głośny, nieprzyjemny klekot i ogromne wibracje.
~Damian
Kombi 2.0 B3 Benzynowy Mild Hybrid 177KM 130kW
Na chwilę obecną bez zarzutu. Choc spalanie auta jak dla mnie za wysokie. Przy stalej predkosci na astostradzie 110-120 uda sie zejsc do 6, ale wystarczy ze bedziemy często uzywac pedału gazu spalanie momentalnie rosnie do 7-8. Jazda po miescie to juz około 10
~Łukasz
Kombi 2.0 D4 190KM 140kW
Nie najszybszy przy tej mocy, ale w zupełności wystarczający. W trybie Dynamic, zaczyna go być słychać w kabinie, ale jeżdżąc na codzień z normalnymi obrotami silnika, jest bardzo w porządku i nie przeszkadza. Przy dużych mrozach też go trochę słychać, ale to nic uciążliwego
~M.
Kombi 2.0 B3 Benzynowy Mild Hybrid 177KM 130kW
B3 to nie jest silnik do wyścigów, 9,1 do 100 nie powala. Ale jeżdżę bardzo spokojnie, z rozmysłem wybrałem wersje podstawową i dla mnie zupełnie Ok. Silnik elektryczny sprawdza się głównie przy znakomicie działającym start stop.
~96er
Kombi 2.0 T4 190KM 140kW
z pakietem Polestar silnik T4 sprawia wrażenie mocniejszego, niż 210KM/340Nm (po wgraniu Polestara na hamowni wyszło nawet 217KM/371Nm). Nie jest może wielkim demonem prędkości ale auto jest zaskakująco dynamiczne.
~96er
~Marcel
Kombi 2.0 D3 150KM 110kW
Wersja D3 nie jest szczytem marzeń, ale o dziwo daje radę nawet przy wyprzedzaniu. Przyzwoity silnik na co dzień. Z pewnością lepszym wyborem jest D4, ale nie obawiajcie się tej wersji. Jest naprawdę dynamiczna i oszczędna zarazem.
Volvo V60 II  Kombi