Lista ocen Volvo V60 II Kombi (20) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcel
Kombi 2.0 D3 150KM 110kW
To chyba stosunkowo słaby punkt tego modelu (albo mojego egzemplarza). Wolno się nagrzewa, a szyby mają tendencję do parowania. Automatyczny rozdział nawiewu działa trochę nieprzewidywanie. Nie zawsze dmucha na kierowcę i mam wrażenie, że ustawienia temperatury mają dużą niedokładność. Raz przy 21 st jest za ciepło, a raz w sam raz....
~Mieszko
Kombi 2.0 D3 150KM 110kW
Klimatyzacja działa bardzo dobrze w lato, ale ogrzewanie jest co najmniej średnie, kabina bardzo długo się nagrzewa. Na dodatek samochód niezbyt potrafi utrzymać zadaną temperaturę, jak ustawiam 22 stopnie to raz dmucha zimnym aż pasażerom (i mnie) jest za zimno a potem zaczyna dmuchać bardzo ciepłym, i tak non stop na przemian.
~ddominus
Kombi 2.0 B3 Benzynowy Mild Hybrid 177KM 130kW
Szybko działa klima. Sprawnie i bez zarzutu. Zauważyłem, że jak na postoju działa wentylator to potrafi pojazd ograniczyć jego działanie by nie rozładować akumulatora. Gdy samochód ruszy moc wentylatora i obroty wracają do górnych ustawień (np gdy włączony na 4 lub 5 poziom)
~ksk19
Kombi 2.0 T4 190KM 140kW
Jest ok. Przy pierwszym kontakcie dziwi, że prędkość nawiewu nie zmienia się automatycznie. Np. jak jest gorąco, jak nawiew wieje z minimalną prędkością to nie zacznie szybciej pracować. Chcemy szybko schłodzić auto to trzeba ręcznie włączyć mocniejszy nawiew.
~Michał
Kombi 2.0 D3 150KM 110kW
Klimatyzacja jest bardzo dobra, ale ogrzewanie, szczególnie gdy jest mróz pozostawia wiele do życzenia, silnik bardzo długo się grzeje, podczas 15 minutowej drogi do pracy niekiedy dopiero pod samą pracą zaczyna dmuchać ciepłym.
~Karol
Kombi 2.0 D4 190KM 140kW
Może tylko pies narzeka na brak wentylacji w bagażniku. Oczywiście roleta jest zdemontowana. Szybko dostosowuje zadaną temperaturę i robi to w Cichy dyskretny sposób.
~Damian
Kombi 2.0 B3 Benzynowy Mild Hybrid 177KM 130kW
Klimatyzacja -do dopracowania. Wyglada tak jaby poziom nawiewu nie zmienial sie automatycznie, tylko cały czas nawiewał powietrze z ta sama siła
~96er
Kombi 2.0 T4 190KM 140kW
Klimatyzacja automatyczna działa dyskretnie i skutecznie. System Volvo on Call pozwala na zdalne uruchomienie silnika i nagrzanie/schłodzenie auta.
~96er
~ZSZ
Kombi 2.0 T4 190KM 140kW
Nie miałbym zastrzeżeń gdyby nie zdarzyło mi się, że klimatyzacja przestała działać, coś elektronika namieszała.
Volvo V60 II  Kombi