Lista ocen Volvo V70 I (101) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
nagrzewnica, ale z tym ustrojstwem kupiłem. Miałem masakrę na początku z glikolem i parowaniem szyb, a po zakupie było dosłownie kilka dni na serwis ze wszystkim bo wyjeżdżałem w góry. Czyli rozrząd, wymiana nagrzewnicy i wszyskie płyny filtry, czujnik cofania i inne duperele. Naturalnie nie w ASO bo nie miałem w planach zapłacić za naprawy połowy wartości nabytego samochodu :D Od czasu nabycia wymieniłem trochę rzeczy sam i wytłumiłem tylną...
~kosmal3006
Kombi 2.0 20V 180KM 132kW
Auto ma już swoje lata i sądząc po wnętrzu to poprzedni właściciel (auto sprowadzone z Włoch)nie dbał o niego przesadnie. Od kiedy go mam to z pierdół wymieniłem tylko termostat, wymaga wymiany jeszcze ogranicznik dzwi kierowcy bo jest pęknięty - typowe dla tego modelu. Denerwujące jak na tą klasę auta jest byle jakie wykończenie tapicerki drzwi i klapy, wymagające interwncji i poprawek bo jak nie odłazi to hałasuje na dziurach.
~Andrzej
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Zepsuła się roleta bagażnika, poczytałem na forum volvo i naprawiłem sam. Inne usterki to: - pękła prowadnica opuszczania i podnoszenia szyby kierowcy, -wyłamał się ogranicznik drzwi kierowcy -wyrobił się przełącznik komputera -odłamał się jakiś \"bolec\" przy pedale sprzęgła - mechanik przyspawał i po problemie.
~mnich
Kombi 2.5 20V Turbo AWD 193KM 142kW
W odniesieniu do prawie 20 letniego BMW to przeciętnie... a to żarówka, zacięty zamek z oparciu tylniej kanapy. A najwięcej zmartwień przysparza odtwarzacz - czyta płytki, nie czyta,.. wysunie płytkę, nie wysunie,.. gra czysto, pierdzi w głośnikach tak że wytrzymać nie można. Ponieważ jednak BMW się nie psuło, to tu jest dobrze
~Filip
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Czasami siada tzw. Vacum pompa, czyli pompa, która wytwarza podciśnienie dla układu hamulcowego. To wydatek raz na 100000 - ok. 360 złotych. Właściwa eksploatacja - wymiana oleju wraz z filtrem max po 10k, filtru paliwa co 15k, powietrza co 20k. - pozwola cieszyć się życiem i wydawać pieniądze na inne zabawne rzeczy.
~xkiler
Kombi 2.5 20V Turbo AWD 193KM 142kW
Jeszcze nie znam go do końca bo mam go niecały rok, natomiast przygód z powodu usterek nie miałem do tej pory. Generalnie zawsze coś jest do zrobienia albo do przywyczajenia się :)) np. niedziałające podświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej, lub czasami działające ogrzewanie tylnej szyby.
~Staszek, Volvo V70XC 2,5 T 1998 rok automat
Kombi 2.5 20V Turbo AWD 193KM 142kW
w sumie same naprawdę drobiazgi, a głównie to podświetlenie liczników, wnętrza auta, poza tym bolączka Volvo to tzw. zimne luty w komputerze ABS co powoduje brak działającego licznika i wskazań komputera pokładowego, koszty naprawy to 100 złotych i po problemie
~K87
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Auto ma swój wiek i przebieg, do tego długo jest w kraju. Z drobiazgów, strzelił mi przewód wspomagania kierownicy i uciekał płyn, zalutowano dziurę za 100zł. Strzelił też wąż klimatyzacji, wymiana elementu gumowego kosztowała 15zł plus nabicie klimy. Poza tym nic się nie dzieje.
~Tommi
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Skrzypienie plastików na mrozie albo w upały może być denerwujące. Podobnie pękające plastiki albo złączki do tapicerek których nigdzie nie mogę dostać. Poza tym dużo rzeczy można zrobić samemu. Bardzo dobry dostęp do wymiany żarówek itd...
~Krzyś
Kombi 2.0 126KM 93kW
Elektronika w moim egzemplarzu siadła po całości. Lista drobnych usterek, które po kupnie musiałem załatać iście imponująca, w zasadzie działało tylko oświetlenie i przednie wycieraczki. Parę stówek zainwestowałem i jest spokój.