Lista ocen Volvo XC40 Crossover (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarosław
Crossover 2.0 D4 190KM 140kW
Układ kierowniczy w moim odczuciu jest mało bezpośredni, jednak wspomaganie działa bardzo optymalnie. W mieście łatwo się manewruje, w trasie zaś auto pewnie podąża wyznaczonym torem jazdy, nie wymagając przy tym częstych korekcji kierownicą. Za to napęd na 4 koła to po prostu bajka. Miałem okazję wypróbować go w okolicach Zakopanego na totalnie zaśnieżonych górskich serpentynach. Samochód bez najmniejszego problemu wjeżdżał pod bardzo strome...
~Ptb77
Crossover 1.5 T3 163KM 120kW
Jak na SUV bardzo dobry. Auto pewnie trzyma się drogi nawet przy różnym podłożu dla lewej i prawej strony/ (przetestowałem, bo TIR z przeciwka zepchnął mnie z drogi tak, że zjechałem prawymi kołami na ośnieżone pobocze - mimo 90km/h na liczniku i różnej przyczepności kół samochód nadal prowadził się pewnie).
~Wiesiek
Crossover 1.5 T3 156KM 115kW
Nie dostrzegłem na razie niczego co by było złe. Bardzo dobrze resoruje. Można wybrać 3 tryby jazdy, w tym off road. Dla tego ostatniego, który działa do 40 km/h i samoczynnie zmienia się na "komfortowy" zawieszenie usztywnia się wyraźnie. Dość często go używam na drogach nieasfaltowych.
~Ziomek
Crossover 2.0 B4 Mild Hybrid 211KM 155kW
Bardzo stabilny, trzyma się świetnie drogi, nawet na zakrętach i to wszystko mimo dość dużej wysokości auta i sporego prześwitu. Świetnie i cicho tłumi wszelkie nierówności. Według mnie wystarczająco twarde, mimo iż mam normalne zawieszenie a nie R-Design.
~Krzysiek
Crossover 2.0 T4 190KM 140kW
Komfortowy (opony 235/50R19), ale troszkę buja na ostrzejszych zakrętach. Sprawę poprawia układ C-four (zmienne tłumienie amortyzatorów) w ustawieniu dynamicznym (lub indywidualnym).
~Marat4
Crossover 2.0 T4 190KM 140kW
Świetnie tłumi nierówności - układ kierowniczy chodzi lekko i trzeba się do tego przyzwyczaić ale można docenić po manewrowaniu na parkingu i jeździe w mieście
~Tomasz
Crossover 1.5 T3 163KM 120kW
Katastrofa, nie można tym samochodem jechać powyżej 100 km/h, gdyż inaczej pewny rów. Wydaje mi się, że elektronika tylko przeszkadza.
~Wiesiek
Crossover 1.5 T3 163KM 120kW
Nie mam zastrzeżeń, jakkolwiek na zlodziałej nawierzchni poza miastem przydałby się napęd 4x4.
~GregZim
Crossover 2.0 T4 190KM 140kW
Bardzo precyzyjny, choć promień skrętu mógłby być nieco większy. Bardzo dobrze wybiera nierówności.
~Rafal968
Crossover 2.0 B4 Mild Hybrid 211KM 155kW
bardzo komfortowe zawieszenie, bardzo dobrze się prowadzi jak na tak wysoki prześwit
Volvo XC40 Crossover