Lista ocen Volvo XC60 II Crossover (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maruda
Crossover D5 235KM 173kW
Najwięcej w tym aucie mam zastrzeżeń do jak podejrzewam samego oprogramowania skrzyni. Przy redukcjach po długim hamowaniu do niskich prędkości przed skrzyżowaniem czy rondem po naciśnięciu gazu następuje mało przyjemna zmiana biegu na niższy, niepłynne wg. mnie nie przyjemne. Ewidentnie do zmiany powyższe do zmiany, poza tym jest dobrze.
~jtgs
Crossover T6 310KM 228kW
Nie mam uwag. W sumie to pierwszy hydrokinetyk, z którym mam do czynienia na dystansie dłuższym niż kilkadziesiąt km (wcześniej z automatów tylko DSG, ale najwięcej manualem), ale nie odczuwam żadnego zamulenia. Drobną wadą jest dla mnie brak wyświetlanego aktualnie wybranego biegu poza trybem manualnym.
~syd69
Crossover D4 190KM 140kW
O niebo lepsza niż poprzednie 6 biegowa używana w VOLVO. Działa płynnie. Ale do 40-50 km/h ma się wrażenie jakby ktoś po drodze od pedału przyspieszenia do silnika decydował kiedy ma nastąpić zmiana biegu i trwa to cała wieczność. Powyżej 40 - 50 km/g już nieźle, nie można narzekać. Start spod świateł porażka.
~BartekCX
Crossover D4 190KM 140kW
Skrzynia Toyota - wróć AISIN - fajnie działa ale do czasu. 20 tysięcy przejechane i zaczęła szarpać. Oficjalnie wystarczyło zrobić w ASO kalibrację. Ale nie oszukujmy się. Nie wierzę że ten hydrokinetyk wytrzyma 120 000km bez kompleksowej renowacji albo po prostu wymiany.
~Miły.
Crossover 2.0 B4 Benzynowy Mild Hybrid 211KM 155kW
Jak na automat świetnie sobie radzi ze zmianą biegów. Gubi się tylko kiedy szybko dojeżdżasz do skrzyżowania, mocniej hamujesz i przy wyjściu chcesz szybko/mocno przyspieszyć. Ogólnie kilka stopni lepiej od konkurencyjnej skrzynie DSG z VW.
~zoolo
Crossover D5 235KM 173kW
Może to nie jest DSG Audi (ciut za długo się zastanawia) ale robi dobrą robotę.Pasuje do tego silnika.Testowałem również T5(benzyna) ale coś było nie tak.Silnik nie pasował do skrzyni albo na odwrót.
~MotofanTom
Crossover D5 235KM 173kW
Bez zastrzeżeń. Co najmniej tak dobra jak ZF używany m.in. przez BMW. Nie potwierdzam uwag z kilku testów, że czuć opóźnienie po zredukowaniu, np. przy wyjściu ze skrętu na skrzyżowaniu.
~Andrzej
Crossover 2.0 B4 Diesel Mild Hybrid 211KM 155kW
Czasem się gubi, przy średnim przyspieszaniu zupełnie niepotrzebnie redukuje, sama np przy zjazdach z góry nie hamuje silnikiem (nie redukuje) co dziwne jak na dość nową konstrukcję.
~Pan_Buka
Crossover T6 310KM 228kW
Bez zarzutu, przełożenia biegów są dość szybkie i praktycznie niewyczuwalne. Dostępny jest tryb manualnej zmiany biegów, ale praktycznie w ogóle z niego nie korzystam.
~Krzysztof
Crossover T6 310KM 228kW
Trochę wydaje się ta wajha anachroniczna, łopaty przy kierownicy są ale kto by ich używał, jak dla mnie to pracuje spoko i nie ma się do czego przyczepić
Volvo XC60 II Crossover