Lista ocen Volvo XC70 I (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sweet Charlie
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
I tu był największy problem z oceną. Bo z jednej strony - samochód max nieekonomiczny, a przynajmniej do czasu założenia instalacji gazowej sekwencyjnej i nie wyszukaniu alternatywnych do sieci autoryzowanych warsztatow specjalistycznych warsztatow Volvo. Części są już w zastępnikach i to niezłych firm, ceny są wyższe niż dla VW czy innych spowszedniałych marek, ale.. nie jest źle. Innymi słowy - gdyby nie spalanie gazu przy pełnym...
~Andrzej
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Średnio; spalanie w manualu miasto/trasa 6,5l/100km co jest bardzo dobrym wynikiem, wszystkie części eksploatacyjne bardzo wytrzymałe i na długo wystarczają, niestety jak już coś padnie to ceny idą w tysiącach. Rozrząd czy sprzęgło są dobrze dostępne ale poduchy na silniku, tarcze hamulcowe, zawieszenie, układ kierowniczy czyli te elementy które zostały zmienione z V70-tki są bardzo drogie. Należy szukać naprawdę zadbanego egzemplarza bo...
~drabek
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Coz 2.5 litra silnik musi sie napic zwlaszcza na krotkich dystansach gdy sie nie rozgrzeje lub gdy go troche przyciskamy. W miescie wychodzi mi ok 10l ON na 100km na krotkich odcinkach (4-5km w jedna 4-5 w druga tyle mam do pracy). Na dlugich trasach 1600km wyszlo mi 6.2l/100km. (dwie osoby plus dziecko i bagaznik pod sufit zaladowany) Fakt ze nie przekraczalem 150km/h. Z tego co zauwazylem to najbardziej ekonomiczna jazda na autostradzie to...
~michał
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
potrafi wciągnąć w mieście 17-18l benzyny bez problemu-brak usterek, czy jakichkolwiek niesprawności, a jazda raczej rozsądna(gaz odpowiednio do 20,5l)Wiekszość części do xc70 tylko w oryginale lub w drogim zamienniku-np. amortyzatory-przód komplet 1200 bez wymiany,tył 800 bez wymiany.
~czupur2
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
mówią, że jak dbasz, tak masz - auto zdecydowanie nie dla druciarzy i gołodupców. skargi na niekończące się usterki, to bzdura - usterki w 20-letnim aucie mają prawo się zdarzać, ważne jak je usuwasz. jak robisz to liściem i plasteliną, to każde auto zajeździsz
~Kiruna
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
To Volvo wiec nie jest tanio , jak ktos chce tanio to musi kupic sobie Fiata Citroena lub Passata z 91 roku . Ceny czesci nie sa tanie , ale skoro auto jak bylo nowe 14 lat temu kosztowalo ponad 200 tys zl to czego oczekiwac. Volvo to nie auta dla byle kogo.
~Krystian
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
2.5t benzyna swoje spali, przy codziennej jeździe po trasie potrafi spalić od 7 do 10l benzyny, gazu w granicach 10-11l. Ale stosunek moc, wrażenia z jazdy i przyspieszania do ceny jaką trzeba ponieść jest dosyć dobry
~Drombo
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
Jak na taki silnik zużycie w pozytywnej normie. Przeważnie nie cisnę chyba że muszę a to sporadyczne wypadki, co do cen przeglądów napraw to nie wiem bo mam spore zniżki i jestem zadowolony ale podobno koszmarnie drogo normalnie.
~MojeXC70
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Auto waży 1800kg, ma napęd 4x4 nie jest zbyt opływowe a spala na prawdę mało. Średnio w mieście przy włączonej klimatyzacji, radiu i navi spala 9-10 l Na trasie można uzyskać 7l jak i 10 jeżeli się komuś bardzo spieszy.
~Użytkownik XC70
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
Trzeba się spodziewać zużycia ok 12-13 l/100 . Do 80.000 jak auto było na gwarancji to wszystko było ok , potem strasznie drogi serwis a zawieszenie i silnik usterkowe , w związku z tym koszty ekspolatacyjne duże .