Lista ocen Volvo XC70 I (38) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~volvo tak diesel nie
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
No cóż te pięciocylindrowe silniki naprawdę chodzą pięknie. Ale nie z samego silnika składa się to świetne auto. Miałem kiedyś volvo 850 2,5 i też było fajne. dość długo szukałem tego auta i w końcu znalazłem. Dzięki ostatniej zimie mogłem docenić napęd awd i wysokie zawieszenie. Wielkość auta, wyposażenie, osiągi za bardzo rozsądną cenę, oczywiście tylko auta używanego bo nowy poza zasięgiem portfela. Spalanie na przyzwoitym poziomie. Przy...
~MojeXC70
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Silnik jest niestety głośny i na mój gust trochę za słaby do auta ważącego 1800 kg z napędem 4x4. Dopiero od niedawna Volvo oferuje silnik D5 z dwiema turbinami o mocy 205 koni, ale fajnego trzylitrowego diesla to się chyba w tej marce nie doczekam. Gdyby włożyli pod maskę silnik 3.0 D(240 KM i 500NM) z BMW to byłoby super. Poza tym elastycznośś jest dobra, ale praca silnika i jego charakterystyka wymaga przyzwyczajenia. Jak już poznamy...
~Andrzej
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
2.4 163KM to jedna z najlepszych jednostek napędowych jakie były produkowane, niezwykle wytrzymała konstrukcja zapewniająca przyzwoite osiągi. No właśnie i tu jest niedosyt, osiągi są tylko przyzwoite co na tle konkurencji Audi A6 Allroad 3.0 225KM wypada tylko przeciętnie. Trochę brakuje mu mocy, jest za to bezawaryjny i każdy mechanik bez trudu sobie z nim poradzi. Coś za coś Ocena 4+
~Sweet Charlie
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
200KM, turbina, 5 garów, 20V, AWD - niezależny napęd na każde z czterech (uwaga, w USA sprzedawano też wersję napędzaną tylko na jedną ośkę !!!), masa 1.6 tony i wysoki prześwit, a sunie jak pocisk wystrzelony z armaty. Tylko BMW serii X3 go jest w stanie prześcignąć i 3 litrowy A6 AllRoad. Ale to wozy kupowane nie w tych pieniążkach i nie tak ładnie wykończone :-PPPPP
~robert
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
auto kupione z belgii, z przebiegiem 200tyskm, przez 3 sezony na bieżąco wymiana oleju (syntetyk mobil) i wszelkich filtrów, praca silnika bardzo dobra, świece irydowe, wymieniona jedna cewka zapł., dwie lambdy, katalizator, przepływomierz, regenerowana przepustnica (falował) i wentylator
~Archeolog
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Sam silnik to legena, uchodzi za jeden z najlepszych diesli stworzonych przez człowieka. W samochodach AWD i z manualem potrafi też zachwycać ekonomią, a po zaczipowaniu również osiągami. W konfiguracji z Haldexem i Automatem bardzo paliwożerny.
~michał
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
przyzwoite 200koni,ale automat trochę ich"odbiera".Silnik za słabo wyciszony-zdecydowanie.Poza tym pomimo wymiany poduszek silnika wyraźne wibracje na biegu jałowym.
~Grzegorz
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Nic się nie zepsuło, może to zasługa serwisu aso faktury co 30000km średnio na 6000zł więc koszta są duże. Wszystko działa poprawnie, prócz c four ale to wina naszych dróg.
~Kiruna
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Silnik bdb , przy takiej masie i automatycznej skrzyni , spalanie srednie nieco ponad 8/100 to wyniuk bdb a mieszkam w Gdansku wiec duzo jezdze w korkach.
Dziennik kosztów dla Volvo XC70 I
6,9
11,8
15,3
~Adam
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
Głośna praca silnika jak na samochód tej klasy.Spalanie przyzwoite,przy jezdzie w trasie około 12-13 litrów,miasto 14-15 oczywiście gazu.