Lista ocen Volvo XC70 I (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sweet Charlie
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Jeśli automat, to TYLKO !!! GearTronic. Jednak przy szybkiej dynamicznej jeździe i potrzebie szybkiego, a bezpiecznego wyprzedzania - tylko sekwencja pozwoli Ci móc utrzymać silnik na min. 3 tysięcy obrotów - wtedy jedziemy na włączonej turbince i jak jest kawałek wolnego miejsca przed nami, a mamy tira do wyprzedzenia, to kierowca tira widzi tylko przez 1 sekunde w lusterku nas i słyszy świst pocisku. Po 2-3 sekundach jest już po...
~Andrzej
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Zaznaczam 5 gwiazdek bo posiadam 6-cio biegowy manual, bardzo rzadki i pożądany. Jest on niezwykle precyzyjny i wytrzymały ale jego przełożenia są badzo krótkie, np jeżdżąc po mieście przy 50km/h wbijamy 4-ty bieg bo na trzecim już się męczy, przy 90-100km/h dajemy 6-ty. Jedynka mogła by nie istnieć, jak tylko koła się toczą już musi być 2-gi bieg. dodatkowo jest zestrojona bardzo komfortowo i nie lubi szybkiej zmiany. Skrzynia w Audi dłużej...
~drabek
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Skrzynia biegow.. hmm volvo stwierdza, ze nie potrzeba wymieniac oleju w skrzyni (geartronic) jednak czytajac forum poswiecone temu pojazdowi odkrylem ze jest to wskazane! Sprawdzilem stan w mojej skrzyni i zdecydowalem ze lepiej wymienic. Nalezy jednak pamietac, ze ma to byc specjalny olej!! Uzycie innego wiaze sie z uszkodzeniem skrzyni!
~Kiruna
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Skrzynia to najslabszy element tego auta , POSiadAM AUTOMAT - n moja jest po remoncie za kwote 5 tys zl , mam fakture od poprzedniego wlasciciela ale po zrobieniu jakichs 50 tys km cos tam sie zaczyna dziac znowu . Moze to tylko jakis elektrozawor - nie jest to cos co przeszkadza jezdzic ale musze niedlugo do tego zajrzec.
~Archeolog
Kombi 2.4 5D AWD 163KM 120kW
Aisin AW55-51 to tragedia. Jak działa to jest nawet ok, coś pomiędzy współczesnymi skrzyniami automatycznymi, a klasycznymi automatami. Łączy awaryjnosc wspolczesnych z brakiem ekonomii i dobrej kontroli nad pojazdem z tych starych ;)
~xcer
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
Geartronic duzo lepszy od normalnego automatu, manualna zmiana czesto sie przydaje przy wyprzedzaniu. Czasami niewielkie problemy z plynnoscia pracy we wczesnych modelach wynikajace z usterki jednego z zaworow skrzyni.
~MojeXC70
Kombi 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Do każdego automatu można się przyczepić, ale ten na prawde działa dobrze. Sekwencji nie używam bo wystarczy go dobrze wyczuć i jeżdzi się płynnie i ekonomicznie
~Drombo
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
poprawna ale bez szału w modelach młodszych tj np 2006(użytkowałem przez rok) bardziej płynna, co nie zmienia faktu że tej można coś zarzucić.
~dudek0@wp.pl
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
Skrzynia automatyczna wyposażona w procesor, który sam przełącza między trybem sport, a economy. Zapewnia wspaniałe osiągi oraz dużą płunność.

Usterki Volvo XC70 I

Volvo XC70 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Qciap
Kombi 2.5 T AWD 210KM 154kW
Innym się psują. Ja nie mam problemu, auto z historia serwisowa, ja też ją kontynuuje i automacik działa jak należy