Lista ocen Volvo XC70 II Kombi (20) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adam---
Kombi 3.2 238KM 175kW
Żadnych poważnych ale zrobiłem ok 25tkm a nie 300tkm, zatem w tym zakresie moja opinia nie jest miarodajna. Poprzednik zrobił remont skrzyni biegów (przynajmniej była świeżo rozbierana) i włożył poważne pieniądze w serwis pojazdu sprowadzonego z USA i być może z tego powodu ochoczo pozbył się pojazdu. Prawdopodobnie półosie z przodu będą do wymiany - już trochę czuć choć jeździ nadal OK. Mam nadzieję że tylko jedna. Zatem taki bezawaryjny to...
~Andrzej
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Podczas kręcenia bączków na trawie uderzyłem bokiem koła w mułdę i uszkodzeniu uległa pompa wspomagania kierownicy co spowodowało że musiałem wracać bez wspomagania, awaria z mojej winy i właściwie jedyna jaka mi się przytrafiła. Koszt naprawy 1000zł za nową pompę z wymianą. W Chorwacji przy +43C jadąc autostradą 170 złapał temperaturę i wyskoczył komunikat aby zmniejszyć prędkość, zrobiłem jak prosił i resztę drogi przejechałem bezproblemowo
~MMARCO
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Może to drobna usterka ale ja ją zaliczam do poważnych ze względu na swoje zdrowie: trzy razy(czyli zawsze jak miałem ten samochód) jadąc zimą na urlop po 1 godz. jazdy uległo awarii ogrzewanie i dalsza jazda temp. zew. -15, grzały tylko fotele po czym następnego dnia było już ok, w ASO nie znaleziono przyczyny.Kilkukrotne wycieki oleju ze skrzyni biegów w ASO zastanawiano się nad jej wymianą, udało się uszczelnić.
~Tomek_L
Kombi 3.2 238KM 175kW
Tu pojawia się porażka napędu 4x4 w volvo, czyli uszkodzenie tylnego mostu w efekcie źle serwisowanego wału. U mnie przy przebiegu 110 000 była konieczna wymiana. Autoryzowany serwis wyparł się, a diagnozowana część tajemniczo zginęła bez możliwości prawnego dochodzenia racji. W przypadku poprawnego serwisowania nie stanowi to problemu...
~Emil
Kombi 2.0 D4 163KM 120kW
W moim egzemplarzu padło łożysko w alternatorze. Zaczęło buczeć przy wchodzeniu na obroty. Konieczna była regeneracja alternatora, kosztowało to 1000 zł w specjalistycznym zakładzie. Trochę to dziwne w żadnym z poprzednich samochodów nie miałem tego typu problemów. Poza tym nie miałem żadnych innych awarii.
~Kris
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Wymieniona przepustnica 1200 zł, jeden amortyzator four - c 2800 zł, chodniczka oleju 1200 zł, na prawie 300 tyś przebiegu. Bardzo dbam o turbo i jeszcze nic z nim nie robiłem ! Odpukać
~Jakub J.
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Nie stwierdziłem. Na przestrzeni 23000 km nie zawiódł ani razu. Najpoważniejsza usterka to była wspomniana rura intercoolera, ale dojechał do domu. Wolno bo wolno, ale dojechał.
~flippper
Kombi 2.4 D4 163KM 120kW
Akumulator start-stop umarł ze starości. Poleciało sprzęgło i 2k z kieszeni za nim, ale to tak jak każde inne auto w tym wieku, czasem go coś zaboli.
~flippper
Kombi 2.4 D4 163KM 120kW

Usterki Volvo XC70 II

Volvo XC70 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~TomekToruń
Kombi 3.2 238KM 175kW
U mnie nieczelnosc pokryw rozrządu koszt całego zabiegu 3700zl przy okazji wymieniony łańcuch, pompa wody, paski, rolki...
Volvo XC70 II Kombi