Lista ocen Volvo XC70 II Kombi (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Rewelacja, to zostało bardzo poprawione w porównaniu do poprzedniego modelu, tam miałem regulację siły utwardzenia „Four C” przez co w opcji komfort był bardzo miękki ale przewracał się na zakrętach a w opcji sport radził sobie na szykanach ale na dziurach było słabo. Tutaj jest to zestrojone idealnie, miękko na dziurach, koleinach i bezdrożach, nie przechyla się na boki w zakrętach i dobrze trzyma drogi. Wiadomo że nie jest to Focus tylko...
~Jakub J.
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Kolejna 4. Napęd AWD jest super, nawet jeśli tylko dołączany, to robi swoją robotę i czy to śnieg, piach, błoto, czy woda, nie zdarzyło mi się stracić panowania nad autem, czy choćby dłużej zabuksować. Mimo, że auto jest wysokie, a także wysoko zawieszone, trzyma się drogi pewnie i skutecznie. Zastrzeżenia mam jednak do komfortu tego zawieszenia- być może to tylko w moim egzemplarzu, lecz testowałem zawieszenie w stacji i nie wykazywało...
~Tom1100xx
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Nie zamówiłem Four-C i wcale nie odczuwam potrzeby jego posiadania. Większość i tak ustawia to w pozycję AUTO lub COMFORT bo po Polsce nie da się inaczej. Jeżdżę dość dynamicznie, po zakrętach także i jakoś nie wydaje mi się zbyt miękki ten samochód. Prób slalomowych nie mam potrzeby przeprowadzać. Na fabrycznych oponach całorocznych rozm.235 auto świetnie i stabilnie pokonuje wszelkie drogi. Do tego jest niesamowicie wygodny. To moje...
~met
Kombi 3.0 T6 304KM 224kW
Tryb Comfort: ciut za mało komfortowy na wiejskich dziurach, no ale nie jest to Rolls Royce. Tryb Sport i Advanced: różnica między nimi jest za mała, Advanced powinien jeszcze bardziej usztywniać zawiszenie. To jest wielkie, wysoko zawieszone auto, szybkie pokonywanie zakrętów to nie jest jego specjalność, ale zawieszenie jest jakąś formą kompromisu między wygodą, a sportowym charakterem.
~adam---
Kombi 3.2 238KM 175kW
Czuć 4- napędy. Zdecydowane ruszanie po torowisku w skręcie nie wywołuje wężykowania. Zatem super. W piasku i błocie znakomicie. Po bagnach nie jeździłem i nie zamierzam. Z racji wysokiego i twardawego zawieszenia na wybojach i dziurach w jezdni wytarmosi co jest powodem odcięcia jednej z gwiazdek. Płynnie wybiera jednak normalnie spotykane nierówności.
~re
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
To moje pierwsze auto awd, już nie kupie innego... ślisko, teren - bez znaczenia: idzie jak czołg. Nierówności są na naszych drogach coraz rzadsze, a może przestałem się nimi przejmować? Mógłby być full pneumatyczny, ale takie zawieszenie to dodatkowe 20-30 tys (i tak nie było go wtedy w opcji). Bez zastrzeżeń.
~palmi
Kombi 2.4 D3 163KM 120kW
Auto prowadzi się świetnie. Środek ciężkości jest wyżej niż w zwykłej V70 i niestety szybkie pokonywanie zakrętów i robi się nerwowo. Bardzo duże znaczenie mają opony. Do auta otrzymałem opony Pirelli Scorpion Verde AllSeason - ogólnie porażka, auto się uślizguje. W tej chwili mam już na autku zimowe Continentale.
~Piccardi
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Generalnie bez zarzutu, przewidywalny układ jezdny w sam raz na polskie dziurawe drogi, jeśli chodzi o napęd to czekam na ciężką zimę i wówczas się przekonam. Zawieszenie jest dobrane optymalnie jak na charakter tego auta, nie jest twardy jak deska ale też nie jest miękki jak pływająca balia. Tak jak napisałem przewidywalny- bardzo.
~Piotr
Kombi 3.0 T6 304KM 224kW
Po równej drodze auto płynie. Na wybojach jest nieco zbyt sztywne. Mój egzemplarz stoi na 18 calowych obręczach i myślę, że 17 cali rozwiązałoby sprawę drobnych nierówności (studzienek, progów itp). Ogólnie nie ma rozczarowania choć spodziewałem się nieco więcej.
Dziennik kosztów dla Volvo XC70 II Kombi
12,3
~gapiszon
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
napęd 4x4 na pewno ułatwia życie, mogłem sprawdzić na marcowym śniegu/lodzie, czysta przyjemność. Nie wdaję się tutaj w dyskusję nad porównaniem napędu permanentnego 4X4 a dołączanego - nie mam porównania. Generalnie dla mnie taki system jaki jest w VOLVO działa bez zarzutu.
Volvo XC70 II Kombi