Lista ocen Volvo XC70 II Kombi (24) - Widoczność

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Widać z przodu, widać z tyłu, dookoła czujniki parkowania a jak o coś zahaczę to mam plastikowe nakładki. Nisko opadający dach sprawia że trzeba się czasami wychylić żeby zobaczyć światła na skrzyżowaniu ale nie przeszkadza bardzo w użytkowaniu. Słupki boczne mimo bardzo solidnych nie przeszkadzają w prowadzeniu a duże lusterka wsteczne jak w dostawczaku poprawiają widoczność z tyłu. Czujniki parkowania nie włączają się przy wbiciu wstecznego...
~Jakub J.
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Nie ma się do czego przyczepić. Auto jest ogromne i powinno trudno się nim manewrować w ciasnocie, lecz wysoka pozycja sprawia, że widać wszystko doskonale dookoła. Prostopadły tył ułatwia dojazd do przeszkód tyłem, a czujniki dokładnie pomagają. Po kilku miesiącach można wyłączyć czujniki, bo poznało się gdzie auto ma krawędzie i nie ma najmniejszych kłopotów z parkowaniem. Mały minusik za dość nisko położony dach, przez który rzadko widać...
~sadelko
Kombi 3.0 T6 304KM 224kW
Mimo dużych gabarytów widoczność dobra. W porównaniu do Renault Megan to niebo, a ziemia. Oczywiście jest to kombi z ścietym tyłem, ale nie przeszkadza to w zupełności ponieważ tylnia szyba jest duża. Lusterka boczne są duże do pozwala na bardzo dobry wgląd w to co się dzieje z boku aut i za autem. Z przodem też nie ma problemu kraniec maski dobrze widać. Naprawdę trzeba się postarać by to auto samemu zarysować. Mimo dużych gabarytów dorbze...
~Tom1100xx
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Daję dobrze, bo przednie słupki są grube a maska długa. Trzeba się przyzwyczaić przy wyjeżdżaniu z podporządkowanych ulic, zwłaszcza tam, gdzie widoczność na boki jest słaba. Poza tym nie mam uwag - duże lusterka wsteczne + czujniki parkowania i wysoki prześwit ułatwiają jazdę w mieście i poza nim.
~adam---
Kombi 3.2 238KM 175kW
W trakcie jazdy super. Duże lusterka zewnętrzne. Problem z ściemnianiem wewnętrznego - ale to usterka a nie błąd w konstrukcji. Trochę brak mi wyczucia gabarytów pojazdu przy manewrach na parkingu. W nocy brak czujników zbliżeniowych które założę wkrótce.
~Piotr
Kombi 3.0 T6 304KM 224kW
Lusterka mają duży martwy kąt i bez BLIS byłoby ciężko w mieście. Masywny słupek przedni też troszkę zasłania ale przy tym gabarycie auta jest dobrze. Wyższa pozycja za kierownica jest miła i troszkę poprawia widoczność.
~re
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Nie przyciemniam szyb, Duże powierzchnie szyb, też duża szyba w tylnej klapie to wszystko co powoduje, że tu nie można złego słowa powiedzieć.
~palmi
Kombi 2.4 D3 163KM 120kW
OK, czujniki parkowania pomagają "wcisnąć się" w krótkie miejsce. Pochylane lusterka w trakcie cofania pomagają uniknąć spotkania z krawężnikiem.
~Tadeusz
Kombi 3.2 238KM 175kW
Do przodu dobrze do tyłu słabo. Długość auta powoduje że jeździ się jak autobusem. Trzeba uważać jak się cofa.
~Tomek_L
Kombi 3.2 238KM 175kW
Bardzo dobry, oczywiście jak ktoś lubi siedzieć wyżej. Bardzo dobra widoczność do tyłu! Rewelacyjne lusterka boczne.
Volvo XC70 II Kombi