Ocena kierowcy - Volvo XC90 I

Andref, 6 lat temu
Silnik 2.5 T 210KM 154kW
Rok produkcji 2005
Volvo XC90 I 2.5 T 210KM 154kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie wiem kiedy poprzedni właściciel coś wymieniał, ale ja zrobiłem 35 tyś km bez wymiany elementów zawieszenia i na razie cicho.
Inne : Trzeszczące plastiki
Jest to drugie moje auto z tym samym silnikiem. Z obydwóch jestem bardzo zadowolony. Jeżeli ktoś wymienia na czas rozrządy i oleje to nie powinien sprawiać kłopotów.
Duży plus za sprzęgło hydrokinetyczne. Wymiana oleju co 60 tyś, koszt samego oleju to 600 PLN.
Słaby promień skrętu. Niestety często trzeba brać poprawki na parkowanie. Reszta Ok
Duże lusterka. Wysoko się siedzi co też poprawia widoczność.
Mało schowków z przodu, Brak schowka w desce po stronie kierowcy, bardzo mały schowek po stronie pasażera jak na takie auto. Ogólnie przestrzeni nie brakuje, jest przestronne wnętrze, tylko te schowki...
Były wersje z ogrzewaniem postojowym, ja nie mam. ale mimo wszystko auto i tak się bardzo szybko nagrzewa, Klimatyzacja również działa bardzo sprawnie i bezproblemowo.
Nawet wysoki kierowca nie powinien mieć powodów do narzekań. Jedynie to pasażerowie w ostatnim rzędzie siedzeń w wersji 7 osobowej. Nie polecam jazdy tam w dalsze trasy.
Porównywałem do v70 i bmw x5 z podobnych roczników. XC90 wypadło najciszej. Ale przyznam, że ML z podobnych roczników jest bardziej wyciszony
Instalacja STAG. Jak na tak ciężkie auto spalanie bardzo dobre. Najniższy wynik na trasie w Polsce 10,5L nie przekraczając 100km/h. Dystans 450km , czas 5h 20 min. Jeżeli chodzi o autostradę, proporcjonalnie do prędkości +1. 110 - 12L, 140- 15L itd.
Dość bogato wyposażone samochody w przystępnej cenie, niestety jakość wykonania trochę słaba, w starszych rocznikach, część plastików zaczyna dawać o sobie znać w czasie jazdy.
Jeszcze nie miałem.
Zatkana odma olejowa, ponoć to normalne w tym aucie. koszt naprawy ok. 500 PLN