Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Porsche Cayman III Coupe GTS

Porsche Cayman III Coupe GTS
Lata produkcji: 2017 - teraz
Segment: Auta sportowe

Dwuosobowy samochód sportowy (segment G) o nadwoziu coupe produkowany od 2005 roku. Następca modelu 968, blisko spokrewniony z Porsche Boxsterem, którego jest de facto dwudrzwiową odmianą. Stylistycznie Cayman nawiązuje natomiast do klasycznych modeli marki: 550 Coupe i 904 Coupe. Auto zostało znakomicie przyjęte na rynku, co doprowadziło nawet do spadku sprzedaży droższego modelu 911. Wbrew pozorom, nazwa Cayman nie odnosi się do wysp Kajmanów (Cayman Islands), a jest innym zapisem słowa kajman (caiman) – gada z rodziny aligatorów. Od 2013 roku oferowana jest druga generacja modelu.

Powagosław

Porsche na miarę pędzącego do przodu świata. To na swój sposób paradoks – bo z jednej strony mamy cudnie wystylizowany i nowoczesny samochód, a z drugiej – to Porsche. Sylwetkę z profilu rysujesz jednym pociągnięciem. 911 ma jeszcze mocniejszego rywala.

~Powagosław
Luzacjusz

I to miał być po prostu Boxster z dachem… Wow. Spece z Porsche mogliby wybrać się z instrukcjami na nasz nieszczęsny Stadion Narodowy i pokazać, jak to się robi z tym dachem. I co z tego może wyniknąć. Wow.

~Luzacjusz

Porsche Cayman III Coupe GTS – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Porsche Cayman III Coupe GTS

Podstawowe parametry Porsche Cayman III Coupe GTS
Liczba drzwi 2
Liczba miejsc 2
Średnica zawracania 10,9 m
Promień skrętu 5,45 m
Wymiary zewnętrzne Porsche Cayman III Coupe GTS
Długość 4393 mm
Szerokość 1801 mm
Wysokość 1286 mm
Rozstaw osi 2475 mm
Prześwit 110 mm
Wymiary bagażnika Porsche Cayman III Coupe GTS
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 425 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 150 l
Szkic techniczny Porsche Cayman III Coupe GTS

Publikacje o Porsche Cayman

Newsy o Porsche Cayman