Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Porsche Cayman III Coupe

Porsche Cayman III Coupe
Lata produkcji: 2016 - teraz
Segment: Auta sportowe
Produkowany od roku 2005, dwuosobowy samochód sportowy o nadwoziu coupe (segment G). W katalogu niemieckiej marki Porsche Cayman zastąpił model 968, będąc jednocześnie blisko powiązany z modelem Boxster, którego właściwie jest dwudrzwiową wersją. Natomiast pod względem stylistycznym auto odwołuje się do klasyki Porsche – modeli 550 Coupe oraz 904 Coupe. Porsche Cayman na rynku został doskonale przyjęty, co sprawiło nawet obniżenie wyników sprzedaży bardziej kosztownego modelu 911. Nazwa Cayman nie nawiązuje wbrew pozorom do wysp Kajmanów (Cayman Islands), lecz jest alternatywnym zapisem miana kajman (caiman) – gada z rodziny aligatorów. Drugą generację Porsche Caymana wprowadzono na rynek w roku 2013.
Powagosław

Porsche na miarę pędzącego do przodu świata. To na swój sposób paradoks – bo z jednej strony mamy cudnie wystylizowany i nowoczesny samochód, a z drugiej – to Porsche. Sylwetkę z profilu rysujesz jednym pociągnięciem. 911 ma jeszcze mocniejszego rywala.

~Powagosław
Luzacjusz

I to miał być po prostu Boxster z dachem… Wow. Spece z Porsche mogliby wybrać się z instrukcjami na nasz nieszczęsny Stadion Narodowy i pokazać, jak to się robi z tym dachem. I co z tego może wyniknąć. Wow.

~Luzacjusz

Porsche Cayman III Coupe – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Porsche Cayman III Coupe

Podstawowe parametry Porsche Cayman III Coupe
Liczba drzwi 2
Liczba miejsc 2
Średnica zawracania 11,1 m
Promień skrętu 5,55 m
Wymiary zewnętrzne Porsche Cayman III Coupe
Długość 4379 mm
Szerokość 1801 mm
Wysokość 1295 mm
Rozstaw osi 2475 mm
Prześwit 110 mm
Wymiary bagażnika Porsche Cayman III Coupe
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 275 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 150 l
Szkic techniczny Porsche Cayman III Coupe

Publikacje o Porsche Cayman

Newsy o Porsche Cayman