Szukaj

Tarcze hamulcowe
Land Rover Discovery V 3.0 SDV6 306KM 225kW od 2018

  • Autor: Karol
  • Kategoria: układ hamulcowy
  • usterka fabryczna
Land Rover Discovery 5 rocznik 2018 przebieg 22000 km tragedia

Witam.

Pojazd został przyjęty do serwisu w dniu 15-07-2020 na uwagę „PRZY HAMOWANIU BIJĘ KIEROWNICA”

Po wykonaniu jazdy testowej zakwalifikowaliśmy układ hamulcowy przedni do wymiany, tarcze i klocki posiadały ponad minimalne grubości ale ze względu na znajdujący się na nich odcień fioletowy

wskazujący na ślady przegrzania nie mogliśmy zaoferować wymiany gwarancyjnej tego układu, w tym momencie temperatura która generowana jest przez klocki hamulcowe nie są odpowiednio odprowadzane przez tarcze hamulcowe.

Roszczenie naprawy, które w rzeczywistości nie jest wadą produkcyjną i jest uważana jako cecha użytego materiału podczas eksploatacji.

Zgodnie z Książeczką Gwarancyjną auta z sekcji 3) OGRANICZENIA ZAKRESU GWARANCJI, okładziny hamulcowe i tarcze hamulcowe nie są objęte gwarancją, gdy wymiana jest spowodowana zużyciem.

(Zdjęcia podglądowe przesyłam w załączniku)

W celu usprawnienia systemu hamulcowego poinformowaliśmy o konieczności wymiany tarcz i klocków hamulcowych, aby wymienić tarcze hamulcowe według procedery również klocki hamulcowe kwalifikują się do wymiany.

Usługę wymiany tarcz + klocki + czujnik hamulcowy zaoferowaliśmy w promocyjnej ofercie która wynosiła 3 967,52 zł brutto.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 1
Nie wystąpiła: 0

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza
Land Rover Discovery V