Szukaj

Informacje o Volvo XC60 II Crossover 2.0 B4 Benzynowy Mild Hybrid 211KM 155kW od 2020

Lata produkcji: 2020 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Nowa generacja XC60 będzie mogła być wyposażona w dwulitrowe, czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem.
W pierwszej fazie dostępne będą wersje dysponujące większą mocą oraz napędem na cztery koła. 
Do wyboru będą dwa silniki diesla D4 190 KM i D5 z technologią PowerPulse o mocy 235 KM,  oraz dwie jednostki benzynowe T5 254 KM i T6 o mocy 320 KM.

Powagosław

XC60 był bestsellerem Volvo (również w Polsce) jeszcze zanim dostał tę nową, obłędną stylistykę. Tak to już bywa, że pewne rzeczy się zmieniają, żeby inne pozostały niezmienne.

~Powagosław
Luzacjusz

Dowód, że wożenie dzieci do przedszkola, szkoły czy na inne korepetycje może być przyjemne. Bo XC60 jest trochę jak „Playboy” ze zdjęciami Emily Ratajkowski: okładka jest super, ale wiesz, że najlepsze czeka cię w środku.

~Luzacjusz

Nowy Volvo XC60

Cena od: 184 850 PLN
Produkowany od 2020 roku
Pojemność skokowa 1969 cm3
Typ silnika hybrydowy
Moc silnika 211 KM (155 kW)
Montaż silnika z przodu, poprzecznie
Liczba cylindrów 4
Układ cylindrów rzędowy
Liczba zaworów 16
Rodzaj skrzyni Automatyczna
Napęd na przednią oś Dostępny
Liczba stopni
System start&stop Dostępny

Usterki Volvo XC60 II

Liczba wpisów: 5
Nawigacja XC60
  • Volvo XC60 II Crossover T5 250KM 184kW 2018-2020
  • wnętrze
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
Juz drugi raz mam problem z Navigacja. Otóż pokazuje ze jestem: 1) pokazywała ze 150 km od miejsca gdzie bylem. ( Serwis wgrał nowy soft całego samochodu - trwało to 2 godz - usunęli problem) 2) pokazuje ( bo jestem umówiony na serwis ) ze jestem na Węgrzech - Tak na Węgrzech . Navigacja rozpaczliwie próbuje przyporządkować miejsce do mapy, ciężko jej gdyż po chwili jade po polach wg jej, Problem ten zapewnie dotyczy oprogramowania. Ale ile razy bedą mi resetować system. Co bedzie jak gwarancja sie skonczy.. Przy okazji tego błędu , co jest na + dla mnie - przestała działać funkcja Start-Stop . Nie muszę jej wyłączać. Samochod nie wygasza silnika, To zauważyłem a co jeszcze przestało działać dzięki wadliwemu oprogramowaniu.. zobaczymy
1 komentarz
Wadliwe rozwiązanie konstrukcyjne uszczelek w tylnych drzwiach
  • Volvo XC60 II Crossover D4 190KM 140kW od 2017
  • nadwozie
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
Szkoda że Volvo wypuszcza auto z wadą fabryczną i nie informuje przed zakupem o tym klientów. Problem jest powszechnie znany w serwisach Volvo, powszechnie zgłaszany przez bezradnych klientów. Nowe Volvo XC60 od daty wypuszczenia czyli 2017 roku ma wadę fabryczna dotyczącą tylnych drzwi. Uszczelki źle są zaprojektowane i nie trzymają tj. nie zabezpieczają przed wodą, brudem i wilgocią wpływającą z zewnątrz. Całe tylne boki drzwi oraz wnętrze karoserii przy drzwiach jest po jeździe po deszczu totalnie zabrudzone. Pod uszczelkami drzwi zbiera się woda brud oraz piasek. Wystarczy wjechać w małą kałuże i koło naniesie pełno brudu do wnętrza auta, a uszczelka nie zabezpieczy sposób skuteczny. Serwisy są bezradne, przyjmują zgłoszenia, ale nie są w stanie pomóc bo wymiana tych samych uszczelek na te same nie powoduje rozwiązania problemu. Ponoć Volvo pracuje nad znalezieniem problemu, ale do tego czasu auto jest narażone na gnicie i korozję, gdyż w uszczelkach zbiera się pełno wody i brudu tylko patrzeć jak będzie korodowało. Trzeba nagłaśniać ten temat gdyż auto za ponad 200 tyś. od czasu jego produkcji, czyli minęło już 2 lata dalej wyjeżdża z fabryk z wadliwym konstrukcyjnym rozwiązaniem. Gdybym wiedział o takiej usterce wcześniej, na pewno nie zdecydowałbym się na zakup tego auta. jest to niesamowicie uciążliwe, gdyż chcąc zabezpieczyć przed korozją drzwi po każdym myciu auta lub przejechaniu w czasie deszczu, ręcznie trzeba myć i osuszać miejsca w których zbiera się woda i brud w tym między innymi pod uszczelkami.
18 komentarzy
Silnik ma mniejszą moc niż chwalą się w katalogu
  • Volvo XC60 II Crossover T5 250KM 184kW 2018-2020
  • silnik
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
T5 powinien mieć 250 koni, hamownia pokazała maksymalnie 220 i 50Nm mniej niż w ofercie. 6,8 s do setki też tylko na papierze. Czuję się zrobiony w konia - niestety nie mechanicznego.
2 komentarze
Volvo XC60 II Crossover