Wpis w dzienniku pokładowym Citroen C5

dark-man
44,87

Jeździ: Citroen C5 II

Poprzednio jeździł: Ford Mondeo I

  • rocznik 2005
  • silnik 1.6 HDi
  • moc 110 KM
  • kupione używane w 2011
  • przebieg 141 945 km

Komentarze (6)

Poprawienie występowania błędu w komputerze

05.10.2011 137 890 km

Kategoria: serwis

Reklamacja u diagnosty Ireneusz Werner = 0zł

Zaczął ponownie występować błąd
"Anti pollution system fail"

Mechanik twierdzi, że to wina modyfikacji ciśnienia przy turbinie, przez to jeszcze miało to wpływ na przepływomierz powietrza, a to prowadzi do zwiększonego spalania.

Mechanik w celu sprawdzenia dokonanej poprawki, przejechał się autem po okolicznych wioskach (około 10km).

Komentarze (6)

dark-man
dark-man
44,87

Jeździ: Citroen C5 II

Byłem już dwu krotnie u diagnosty na poprawce, bo błąd co jakiś czas znowu występował. Stwierdzał za każdym razem, że turbina była podkręcana i on ją co raz bardziej skręcał, by nie wychodziły parametry poza normę.


dark-man
dark-man
44,87

Jeździ: Citroen C5 II

Do mariow44:
puki co po tej naprawie, błąd ani razu nie wystąpił, ale z kolei zauważyłem, że spalanie zamiast zmaleć, to się zwiększyło, ale ciężko stwierdzić czy rzeczywiście się zwiększyło czy tylko teraz komputer zaczął pokazywać prawidłowe spalanie (bo wcześniej zaniżał średnio o 0,7 litra)


Mechanik dobrze zrobił prowadząc jazdę testową. Ale mimo wszystko masz prawo ponownie zgłosić jeśli to wyjdzie po raz kolejny po własnym "praktycznym" teście. Tyle, że nie jest to jeszcze czerwona kontrolka - więc to pewnie tylko informacja o wyjściu parametrów poza normę. Być może FAP?


Czyli, że dalej nic nie wiadomo?


Mechanik przejechał się 10km i stwierdził, że jest ok? Moim zdaniem sam musisz sprawdzić i to nie paru km ale kilku dniach. Pozdro


A to nie jest przypadkiem jakiś błąd z DPFa / FAPa?


Publikacje

Europa nie jest tą częścią świata, gdzie chętnie kupuje się sedany, a już z pewnością nie kompaktowe...

Golf GTI jest legendą. Samochód oferowany od 1976 roku doczekał się sześciu generacji. Łącznie sprzedano...

Galerie

Opony letnie w najlepszych cenach!

Podobne

autor: jacol10

SPRZEDAŁEM Sam w to nie wierzę ale sprzedałem C5tke. Mówią że …

2011-07-21
316300 km

4 komentarze

6 ocen

Citroen C5 I

autor: jacek_gaj

Prezent na Święta Mam ten przywilej wiedzieć co dostanę na Święta! Wszystko dzięki …

2011-12-07
196007 km

9 komentarzy

8 ocen

Citroen C5 I CYTRYNA

autor: thomas112

oszczędzamy na paliwie cd. niestety- z oszczędzania nici :( auto 80% przejeździło po mieście, …

2009-12-20
107556 km

21 komentarzy

7 ocen

Citroen C5 I

autor: jarasek

Wypad za miasto i nie miły incydent... Wszystko przez natręta, który w 100% chciał wykorzystać cień jaki …

2011-08-21
227959 km

12 komentarzy

7 ocen

Citroen C5 I

autor: jacek_gaj

Pierwsze - nie pierwsze kłopoty No i zaczęło się. Pierwsze problemy po wymianie silnika. Objawy …

2011-06-28
190600 km

13 komentarzy

6 ocen