Szukaj

Informacje o Alfa Romeo Stelvio SUV

Lata produkcji: 2017 – 2019
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Średniej wielkości crossover SUV (segment I; grupa premium) produkowany od 2017 roku. Pierwszy samochód w tej klasie Alfa Romeo, pomijając terenowy model Matta z lat 50. Początek prac nad SUV-em włoskiej marki datuje się na rok 2003, kiedy zaprezentowano prototyp o nazwie Kamal. Stelvio zbudowano na płycie podłogowej Giorgio, którą dzieli z modelem Giulia. Usportowiona wersja auta nosi nazwę Stelvio Quadrifoglio. Nazwa modelu pochodzi od słynnej Przełęczy Stelvio – najwyższej przejezdnej przełęczy we włoskich Alpach Wschodnich.

czytaj więcej
Powagosław

Henry Ford mawiał, że „gdy widzi Alfę Romeo, zdejmuje kapelusz”. W ostatnich latach marka z powodzeniem odbudowuje swój prestiż i Stelvio właśnie dobudował do niego dwa piętra. Warto było czekać.

~Powagosław
Luzacjusz

Przypomnijcie mi, która marka jeszcze nie robi SUV-ów? FSO? Więc darujmy sobie marketingową śpiewkę o tym, że SUV Alfa Romeo to jakiś przełom w motoryzacji. Gdyby Alfa była niemiecką marką, zabrałaby się za niego mniej więcej wtedy, co Porsche, czyli dawno temu. Na szczęście, to ładny samochód, ale parę ładnych w tej klasie już mamy.

~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,7 m
Promień skrętu 5,85 m
Długość 4687 mm
Szerokość 1903 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2163 mm
Szerokość ze złożonymi lusterkami bocznymi 1960 mm
Wysokość 1648 mm
Rozstaw osi 2818 mm
Rozstaw kół - przód 1622 mm
Rozstaw kół - tył 1675 mm
Prześwit 207 mm
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 525 l
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(90%)

Zalety

+ Skrzynia biegów + Układ jezdny + Silnik

Wady

- Widoczność - Wyciszenie - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Wybrane oceny

4,8
~Bartaz
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.2 JtdM-2 210KM 154kW
Po przejechaniu dystansu 40000km oceniam Alfę bardzo dobrze, miałem dużo różnych samochodów, zawsze jednak wracałem do BMW ale po ostatniej 3 F31 doszedłem do wniosku ze BMW przestało być BMW niestety. Po przejechaniu pierwszego ronda na jezdzie próbnej Stelvio już wiedziałem ze kupię to auto. To co straciło BMW odnalazłem w Alfie Romeo, brava dla Team-u Italii za kawał dobrej roboty. Mam to auto od ponad 2 lat a zawsze jak ja gdzieś zostawiam na parkingu ta muszę sie za nią obejrzeć i uśmiechnąć.
4,5
~GordonShumway
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Nie ma sensu komentować wyglądu i stylistyki. Koń, jaki jest każdy, widzi. Jednym się podoba, a innym … polecam wizytę u lekarza pewnej specjalności. Auto stworzone do maksymalizowania doznań kierowcy (dynamika jazdy i prowadzenie), kosztem pomniejszych niewygód dla pasażerów. Po blisko 4 latach użytkowania nawet codzienna jazda w dalszym ciągu sprawa przyjemność od spojrzenia z zewnątrz przy wsiadaniu, po przyjemne odczucia w kokpicie, niezłe nagłośnienie i silnik gotowy żeby pokazać pazura. Pojawiają się opinie, że auto „pływa” na drodze przy większych prędkościach. Faktycznie dotychczasowe auta, którymi jeździłem, przy prędkościach (180/190+) lepiej trzymały się drogi i Alfa tutaj wypada słabo. W szczególności jest podatna na silniejszy wiatr (mowa o prędkościach 160+), a więc jazda w warunkach wietrznych wymaga szczególnej koncentracji. Czy Stelvio dużo pali? Nie rozumiem ludzi kupujących 280 konne auto aby wykręcać najniższe spalania. Jeździłem 3 litrową benzyną też w automacie i paliła w mieście niecały litr więcej, więc wynik Stelvio uznaję za akceptowalny i w normie. Na trasie przeciętnie pozwoli spalić 11 litrów - na baku robię ok. 500-550 km (większość drogi zwykle po trasach szybkiego ruchu z prędkościami 130-160), ale górna poprzeczka spalania jest dużo wyżej. Największe spalanie – od pełnego baku do zapalenia się wskaźnika rezerwy przejechałem circa 250 km, a po 285 km zatankowałem 59 litrów. Przeciętna prędkość wynosiła około 200 km/h, z czego niemało odcinków 200-220. Trasa przejechana bez przerwy, więc rozwiewam obawy czy da się jeździć szybciej. Nie mniej potwierdzam też, że jazda na dłuższych odcinkach z prędkościami około „dwójki” z przodu wymaga większej koncentracji niż w innych autach.
4,5
~MietasM
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Fantastyczne auto o oryginalnej i pięknej stylistyce. Zasługuje na więcej niż 4 gwiazdki, ale do 5 jednak trochę brakuje. Auto stworzone głównie dla kierowcy. Jeśli chodzi o pasażerów, to trochę mało schowków i dość dziwne miejsce na nogi pasażera z przodu. Konstrukcja podporządkowana jakości prowadzenia i rozkładowi masy 50:50 kosztem drobnych niewygód dla pasażerów. Świetny wygląd, doskonałe prowadzenie, świetne przyspieszenie i bardzo dobry automat. Jak na razie jestem zachwycony tym samochodem. Na razie zero usterek, jakby to nie była Alfa :)))
Średnie spalanie dla Alfa Romeo Stelvio SUV
10,0 – 17,1
l/100 km
6,2 – 9,7
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

11,4
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
pisanie że auto spala w mieście poniżej 11litrów dotyczy chyba miasta do 20 tyś mieszkańców. Warszawa, dojazd do pracy ok 12 km w jedną stronę, z ruchem mieszanym (stojąc w korkach ok 4-5 km, pozostałe kilometry z prędkością ok 70 km/h) spalanie najlepsze uzyskane to 11,5 l, jak dojdzie trochę dynamiczniejszej jazdy robi się ponad 14 l. W trasie w zależności od potrzeby i nogi od 8 do 12 l. Przy czym 8 l można uzyskać delikatnie operując gazem jadąc do 120 km/h. Jeśli co chwila trzeba wyprzedzać to ciężko o utrzymanie takiego wyniku. 7 litrów to można uzyskać jak się zresetuje pomiar już jadąc w trasie 90 km/h.
8,7
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Na początku zanim się nauczyłem jeździć ekonomicznie średnio spalałem ponad 10l na 100 km. w ciągu ostatnich dwóch miesięcy postanowiłem sprawdzić jak auto pali w trybie "taksówkarza" I średnia spalania spadła do 9l. Na drodze mieszanej - obszar zabudowany i niezabudowany potrafię zejść do 7l. Daje to komfort ale nie daje radości z jazdy. Używam tylko trybu Normal i przy wyprzedzaniu Dynamic. Nie używam trybu Advanced Efficiency bo moimzdaniem męczy silnik. Jednak jak lubisz jazdę dynamiczną to średnia osiągnie 11 do 12l. Jeżdżę od kwietnia dlatego średnie nie uwzględniają zimy.
7,0
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.2 JtdM-2 210KM 154kW
Po przejechaniu dystansu 40000km i niekasowanym komputerze pokładowym średnie spalanie to 8,2. Auto uzytkowane dość dynamicznie na niemieckich autostradach, prędkości podróżne 160-180km/h czasami prędkości powyżej 200km/h. Przy wyjeździe nad jezioro Garda, jazda przez Austrie (110km/h) spalanie średnie ok 6,5 . Jak na gabaryty,napęd na 4 koła i osiągi (6,6s 0-100km/h !!!) bardzo ekonomicznie.
Alfa Romeo Stelvio SUV