Szukaj

Dane techniczne samochodów – wybierz markę

Dane techniczne

Każdy model auta to wiele liczb. Gabaryty, masy, pojemności silnika, baku czy bagażnika, osiągi, rozmiary opon, spełniane normy i setki innych danych. Nie sposób wszystkich zapamiętać – tym bardziej, że nowe modele czy silniki pojawiają się bardzo często. Aby ułatwić poruszanie się w tym gąszczu informacji, przygotowaliśmy dział z danymi technicznymi – jedną z najbardziej rozbudowanych baz z informacjami o samochodach, zarówno nowych, jak i tych starszych.

Dane techniczne to rzeczowy dział zawierający szczegółowe informacje na temat samochodów – konkretne dane i liczby. Poszczególne modele, z podziałem na generacje i wersje nadwoziowe są tutaj – można powiedzieć – rozłożone na czynniki pierwsze.

W dowodzie rejestracyjnym pojazdu mamy wpisane zaledwie parę szczegółów: rodzaj, pojemność i moc silnika, stosunek mocy do ciężaru, liczbę miejsc siedzących/stojących, dopuszczalną masę całkowitą, liczbę osi. A co jeśli potrzebna nam jest bardziej szczegółowa specyfikacja samochodów? Wtedy z pomocą przychodzi AutoCentrum i dział Dane techniczne. Niezastąpiony jest też w momencie, gdy porównujemy parametry różnych modeli, przymierzając się do zakupu, albo po prostu zastanawiamy się, czy nasz samochód ma więcej mocy niż auto sąsiada.

Jakie konkretnie informacje otrzymasz?

Po wyborze marki, modelu, generacji i wersji nadwoziowej prezentujemy wszystkie dostępne w naszej bazie dane o danym nadwoziu, a dodatkowo – po wyborze silnika – również pozostałe dane techniczne specyficzne dla niego. To są setki tysięcy liczb, a my nie jesteśmy nieomylni (nikt nie jest), więc nie wykluczamy, że jednych danych może brakować, a inne mogą nie być tak dokładne, jakbyśmy chcieli. Wynikać to może z naszego błędu, albo z braku informacji oficjalnie udostępnionych przez producenta. Dlatego przy każdej liczbie jest możliwość zgłoszenia nam uwag – po sprawdzeniu wprowadzamy ewentualne zmiany. Dzięki współpracy z Wami możemy Wam zaoferować jedną z najbardziej kompletnych baz danych technicznych w Internecie.

U nas sprawdzisz dane techniczne aut prawie 90 marek. Poznasz szczegóły nadwozia, czyli przede wszystkim: podstawowe parametry tj. liczba drzwi, miejsc, średnica zawracania, a ponadto wymiary samochodów, zarówno zewnętrzne (długość, szerokość, wysokość, rozstaw osi itd.), wewnętrzne (np. odległość oparcia przedniego od komory silnika, odległość między siedzeniami itd.), jak i wymiary bagażnika. Dodatkowo dane uzupełniamy o informacje na temat własności terenowych (np. kąt natarcia) i transportowych auta. Baza zawiera też dane dotyczące szczegółów technicznych silnika, czyli jakie typy jednostek napędowych (benzynowe, wysokoprężne, hybrydowe, elektryczne) są lub były oferowane w danym modelu i w jakim okresie były montowane. Wybierając interesujący nas w kontekście konkretnej generacji i rocznika silnik, automatycznie otrzymujemy informację zwrotną nie tylko na temat jego pojemności, ale też mocy, maksymalnego momentu obrotowego, zastosowanego rozrządu, liczby i układu cylindrów itd. Poza tym pojawiają się tu również dane o montowanych przez producenta hamulcach, układzie kierowniczym, oponach, felgach czy rodzaju zawieszenia i napędu. Poza rodzajem skrzyni i liczbą stopni, są też podane osiągi (prędkość maksymalna, przyspieszenie 0-100 km/h), zużycie paliwa, a nawet informacje dotyczące masy, emisji spalin i akumulatora. Co istotne, cały raport – ze wszystkimi danymi technicznymi auta – można od razu wydrukować.

Czytaj więcej