Szukaj

Testy i opinie

Ostatnio dodane oceny samochodów

Zobacz oceny dla samochodu

Ostatnio dodane raporty zużycia paliwa

Zobacz raporty dla samochodu
8,1
RS Kombi Facelifting 2.0 TSI 245KM 180kW
Skoda Octavia III
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że aby uzyskać podane spalanie trzeba się trochę nameczyc ponieważ nie myśląc o eco jeździe spalanie szybko wędruje o ok 0.5-1 l/100km w górę. Rekordowo niskie spalanie jakie zanotowałem z komputera to 4,6 litra jadąc A4 Kraków- Tarnów na tempomacie 90 km/h (od tak dla testu). Jadąc bardzo oszczędnie drogami krajowymi 70-90 km/h spalanie zazwyczaj wynosi 6,0-6,7 l/100km Średnie z pełnych baków i długodystansowe zazwyczaj na poziomie 7,8-8.6 l/100km (jazda głównie na trasie BB-Katowice ). W mieście z moich obserwacji trzeba liczyć ok 9-11 litrów. Co ciekawe jeżdżąc na oryginalnych kołach RS245 19cali spalanie podawane przez komputer i to liczone przeze mnie wielokrotnie rożniło się raptem o 0-0,2 litra (w przypadku wersji diesel różnica około 0,3-0,6 !!!) Reasumując przed zakupem samochodu bardzo długo rozpatrywałem wersję diesla. Ostatecznie wiedząc jak podróżuje zdecydowałem się na benzynę i nie żałuję. Często rozmawiamy z kolegą, który wybrał wersję tdi i porównując spalania różnica jest na poziomie 1-1,5 litra więc myślę że niewielka jak na atuty, które daje wersja Pb. Powiększa się to zdecydowanie kiedy się spieszymy i jedziemy po autostradzie 150+ km/h wtedy różnica na korzyść diesla jest już spora nawet na poziomie 3-4 litrów. Z mojej perspektywy jak na osiągi, które oferuje samochód przy bardzo dużej ilości miejsca w wersji kombi spalanie jest jak najbardziej akceptowalne.
13,9
Cross Country 2.5 T5 254KM 187kW
Volvo V60 I
mówimy o samym Krakowie.. dojazd do pracy (po 10km) w korkach lub - spokojna jazda do 120km/h.. w 3 osoby poza miastem..
7,9
SUV 2.2 JtdM-2 210KM 154kW
Alfa Romeo Stelvio
Można jeździć bardzo powoli i spalać mało , ale wtedy po co kupować Alfę?

Ostatnio dodane usterki

Zobacz usterki dla samochodu

Klocki hamulcowe

  • Skoda Octavia III RS Kombi Facelifting 2.0 TSI 245KM 180kW od 2017
  • układ hamulcowy
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
Po około 15k km wadliwe przednie klocki hamulcowe (stan okładzin okolo 70%) bardzo mocno zdewastowały tarcze hamulcowe. Zaznaczę, ze jeździłem bardzo delikatnie. Przy stanie 18k km zgłoszone na reklamację i co trzeba zaznaczyć rozpatrzona pozytywnie! Na ta chwilę po 12k km po zmianie kompletu klocki+tarcze wszystko wygląda OK Klocki były...

awaria czujników parkowania tyłem

  • Volkswagen Tiguan II 2.0 TDI 150KM 110kW od 2016
  • instalacja elektryczna
  • 7 tys. km
Występowanie usterki:
nie działa system tylnych czujników parkowania

Uszczelki szyb

  • Ford Focus IV Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW od 2018
  • nadwozie
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
Niedopasowane uszczelki szyb w drzwiach - za krótkie (szczeliny po bokach) lub za długie (końcówki opierają się na uszczelkach pionowych) - podczas mycia, deszczu do wnętrza drzwi leci woda.

Najnowsze testy euroncap

Opinie lpg

Ostatnio dodane oceny motocykli

Testy i opinie

Dział „Testy i opinie” to bez wątpienia najbardziej popularny serwis AutoCentrum.pl i to on najlepiej oddaje podstawową ideę portalu. Jest to bowiem miejsce, w którym kierowcy o różnym stażu i doświadczeniu między sobą mogą podzielić się wiedzą o swoich samochodach. Zakładamy, że nie ma przecież głębszej wiedzy niż ta, wynikająca z doświadczenia setek tysięcy kierowców, na co dzień użytkujących samochody.

Autotesty, trwające krótki czas, nie wystarczą, by dogłębnie poznać samochód. Niejednokrotnie potrzebne są tygodnie, by „wyczuć” auto. Z jednym pójdzie nam szybciej, z innym – dłużej. To kwestia indywidualna. Niemniej ten czas potrzebny na rozszyfrowanie samochodu, odkrywanie jego wad i zalet to okres zdobywania cennej wiedzy. Można powiedzieć, że to prywatne, indywidualne testy samochodów osobowych i nie tylko.

Kierowcy dla kierowców

W naszym serwisie „Testy i opinie” kierowcy dzielą się informacjami na temat aut, które kupili (lub nie) i którymi jeżdżą. Poruszana tematyka jest bardzo szeroka. Może to być ogólna ocena samochodu wraz z przyznawaniem gwiazdek, może to być raport spalania na podstawie zapisów z rzeczywistych tankowań, albo historia usterek auta czy doświadczenie z instalacją LPG i punktem, który ją montował. Codziennie do naszej bazy danych dochodzą dziesiątki nowych opinii – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Jedni polecają dany model, podkreślając jego zalety i dodając maksymalną ilość gwiazdek za niezawodność, ekonomiczność, komfort czy za ogólne wrażenia. Inni, jeśli przytrafiły im się problemy z samochodem, opisują występujące usterki i uzasadniają, dlaczego ostateczna ocena jest niższa.

Wszystkie te informacje zbierane są po to, by pomóc innym użytkownikom, szukającym odpowiedzi na różne pytania związane z eksploatacją samochodu. Jedni chcą poznać opinie o danym modelu przed zakupem auta, inni próbują rozwiązać problem, który wystąpił podczas codziennego użytkowania. Dziesiątki tysięcy czytelników dziennie odwiedza nasz serwis, aby zapoznać się ze zgromadzonymi w ten sposób danymi i zdobyć potrzebną wiedzę. A ta zebrana w dziale „Testy i opinie” jest ogromna: setki tysięcy opinii czy raportów mówią same za siebie. I – co istotne – nie są to oderwane od rzeczywistości i przeprowadzone w laboratoryjnych warunkach testy samochodowe, ale informacje „z życia wzięte”, pochodzące z „pierwszej ręki”, czyli od użytkowników. Tym bardziej więc są cenne. Wynikają przecież z codziennych obserwacji i użytkowania w różnych warunkach.

Tworzymy ranking awaryjności

Co ważne, zgromadzone dane dotyczące problemów z samochodem, najczęściej pojawiających się usterek, typowych awarii, a nawet wad produkcyjnych danego modelu pozwalają stworzyć ranking awaryjności samochodów.

Testy Euro NCAP

W dziale „Testy i opinie” znajdziesz też testy samochodów, przeprowadzone przez ENCAP (European New Car Assessment Programme), czyli organizację, która od lat sprawdza auta pod kątem bezpieczeństwa. Testy aut obejmują m.in. zderzenie boczne i czołowe oraz zderzenie ze słupem.

Czytaj więcej