Szukaj
Polecamy

Problem z wyborem auta?

Podaj swoje kryteria - dopasujemy Ci odpowiedni model
1/

Sposób
użytkowania

peugeot 208 II

Miasto

Renault Captur II

Mieszany

Audi SQ5

Trasa

2/

Przeznaczenie

Mercedes a35 AMG

Dla singla lub pary

VW Polo

Uniwersalny

VW Touran

Dla rodziny

Fiat Ducato

Użytkowy

Elektromobilność to obecnie jeden z głównych nurtów w rozwoju motoryzacji. Nic więc dziwnego, że praktycznie każdy z producentów chce mieć w swojej ofercie samochód elektryczny, a na rynku obserwujemy boom na elektryki.

Postanowiliśmy zatem przygotować specjalny dział poświęcony autom elektrycznym. Znajdziecie w nim informacje o zasięgach, ładowaniu i pojemnościach baterii, nasze testy samochodów elektrycznych, ciekawostki o nowych modelach aut na prąd, dopłatach do ich zakupu i nowych przepisach.

Auta

Rynek motoryzacyjny zmienia się w szybkim tempie. Marki łączą się w koncerny, zmieniają właścicieli. Powstają nowe, ale są i takie, które znikają z rynku. Modele aut również nieustannie podlegają zmianom – jeden przestaje być produkowany, drugi zostaje poddany liftingowi, a modyfikacje zastosowane w trzecim są tak duże w porównaniu do poprzednika, że powstaje zupełnie nowa generacja. Producenci cały czas pracują też nad nowymi modelami, które co jakiś czas pojawiają się na rynku, zyskując większe bądź mniejsze uznanie klientów. Liczba historycznych już aut, nowych modeli, jak i tych po liftingu jest już w tym momencie tak duża, że można się w tym „motoryzacyjnym gąszczu” pogubić, zwłaszcza jeśli ktoś na bieżąco nie śledzi nowości. Potrzebny jest zatem katalog samochodów, który usystematyzuje te dane.

88 marek w katalogu aut

Znajdujący się w naszym serwisie autokatalog, zawiera informacje o samochodach różnych marek (w sumie 88) – od najbardziej popularnych po rzadkie, a nawet te już nieistniejące. Jeśli interesuje nas, kto był założycielem marki, skąd wzięła się jej nazwa, czy w którym roku pojawił się pierwszy samochód danego producenta, wszystkie te informacje są zawarte w katalogu aut, dostępnym na AutoCentrum. By usprawnić wyszukanie marki na liście, przy każdej nazwie widnieje również logo, ułatwiające jej identyfikację. Do dyspozycji jest też wyszukiwarka, dzięki której łatwo znaleźć interesujące nas informacje o autach. Dodatkowo, z poziomu marki sprawdzimy, jakie jednostki napędowe w poszczególnych modelach oferuje producent. W ten sposób nasz katalog aut staje się wygodnym narzędziem dla osób, które np. szybko chcą przejrzeć ofertę hybryd oferowanych od 2017 roku, albo poznać moc silników wysokoprężnych, dostępnych w konkretnym modelu.

Auto w pigułce

Poza samymi markami, autokatalog zawiera również opisy poszczególnych modeli i ich generacji. Można powiedzieć, że zawarte są tu informacje o samochodzie „w pigułce”, podane są rzeczowo i w przystępny sposób. Poza merytorycznym opisem, przy każdym modelu auta widnieją dwie subiektywne opinie na jego temat – ich autorami są Powagosław i Luzacjusz. Do tego dochodzą dokładne parametry techniczne, dotyczące m.in. silnika (pojemność, typ, moc, moment obrotowy, doładowanie, liczba cylindrów, liczba zaworów itd.), rodzaju skrzyni biegów i liczby przełożeń, nadwozia (tj. liczba drzwi, długość, szerokość i wysokość nadwozia, rozstaw osi), masy pojazdu, zużycia paliwa czy osiągów. Nie brakuje też zebranych w punktach wad i zalet, ogólnej oceny modelu, jak i linków do bardziej szczegółowych ocen kierowców. Informacje zawarte w katalogu samochodów z pewnością przydadzą się podczas wszelkich porównań, np. gdy będziemy chcieli zestawić ze sobą osiągi aut naszych marzeń, czy porównać parametry modeli przed ich zakupem (np. sprawdzić, który na pewno zmieści się w niewielkim garażu).

Zdajemy sobie sprawę, jak szybko rozwija się rynek motoryzacyjny, dlatego staramy się na bieżąco aktualizować dostępny na AutoCentrum katalog aut. Jeśli zauważysz jakieś nieścisłości lub braki, będziemy wdzięczni za taką informację – postaramy się jak najszybciej uzupełnić/poprawić dane.

Czytaj więcej