Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

cqs1986@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 145 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jeszcze nie jechałem tak dobrze prowadzącym się samochodem, trzyma się drogi jak przyklejony nawet przy większych prędkościach nie ma straku że wyleci z drogi. A przytym jest komfortowe, jedyne na co nażekać można to na nasze dziury.
Silnik : Ja tego nie doświadczyłem ale wiem że paski lubia strzelać powyżej 60tyś, no i wariator co 30-50tyś do wymiany.
Zawieszenie : Trzeba uważać bo na naszych drogach lubią sie psuć łożyska.
Alfa jest super samochodem, dostajemy dużo miejsca, dobre wyposażenie o całkiem niezły silnik. Spalanie nie jest straszne, wystarczy nie kręcić go na czerwone pole a będzie palić średnio 7l/100km. Ogólnie nie wiem czemu tyle narzekania, może trzeba częściej zmieniać pasek, ale jeśli będziemy dbać o samochód tak jak należy wszystko będzie w porządku.
Silnik ogólnie jest super, dał bym 5 gdyby nie częste wymiany paska rozrządu i wariator. Ogólnie super elastyczny i dynamiczny przy średnim spalaniu.
Skrzynia super krótkie ruchy precyzyjna, ale ten wsteczny. Trzeba się go nauczyć wrzucać, jeśli się go wyczuje to przy wrzucaniu nie będzie zgrzytać.
No tu nie ma czego się przyczepić jeździ jak po szynach, jedyny mankament to mała trwałość przez nasze drogi ale to nie wina samochodu.
Widoczność bardzo dobra do przodu, do tyłu trzeba się przyzwyczaić.
Wszystko super, na konsoli środkowej pod radiem przestrzeń na duperele, troszkę dziwny schowek ale co ma być pod ręką to się zmieści. Pokrętła wskaźniki i inne duperele pod ręką i czytelne.
Jak dla mnie doskonale, automatyczna klimatyzacja i na ciepłe i na zimne dni. Lubią parować szyby ale wystarczy przekręcić na tryb odparowywania/ odmrażania szyb i zaraz problem znika.
Z przodu super wygodna pozycja i dużo przestrzeni, w moim poprzednim autku Corsie miałem kiepską pozycję za kierownicą i ogólnie mało miejsca. A tu na całkiem inaczej , wygodnie mogą podróżować 4 osoby z czego z tyłu raczej średniej postury w tedy nikomu nie zabraknie miejsca.
Dopiero przy dużych prędkościach słychać silnik i wiatr. U mnie to wina już zajechanych uszczelek. Mi akurat nie przeszkadza dźwięk silnika przyjemnie mruczy. Spokojnie da się rozmawiać.
Jak dla mnie jest dobrze przy normalnej spokojnej jeździe po mieście spala 7-8l/100 na trasie jeszcze nie sprawdzałem. Ogólnie każdym samochodem da się jeździć oszczędnie tylko trzeba chcieć. No i najlepiej lać 98.
Przez swoją opinię alfy strasznie tracą na cenie. A wystarczy poszukać zadbanego egzemplarza za średnio 10tys zł w zależności o rocznika i będziemy mieli super samochód z bardzo dobrym wyposażeniem. Za taka cenne możemy mieć gołego Golfa albo zajeżdżonego Golfa z dobrym wyposażeniem. Po prostu niedoceniany samochód.
Tu ludzie zaczynają narzekać, a nie ma na co drobiazgi psują się jak w każdym aucie. Jak dotąd to zamek w drzwiach kierowcy i silniczek od szyby kierowcy coś wariuje.
Poważnych usterek jak dotąd nie było, odpukać. Czeka mnie wymiana paska i wariatora

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW [l/100km]

7,9