Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

dziki bez maila narazie:), 16 lat temu
Rok produkcji 1990
Fiat Tipo I 1.4 76KM 56kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Inne : w sumie to pozytywnie zaskoczyło mnie wszystko za wyjątkiem skrzyni:) chodzi leciutko biegi właczam najmniejszym palcem!!!!! no ale ta dwójka i luz na dzwigni mnie dobija czasami:-) ale to juz jest na siłe szukanie usterek... Jesli ktos wie jak tą usterke zlikwidowac niech napisze w opinii. ale samą skrzynie przekładniowa wykluczam!!! bo jezeli miałby to byc np. synchronizator to haczyły by wszystkie a nie tylko jeden... piatka nie haczy a jest najczesciej uzywanym biegiem, wiec dlaczego akurat ten drogi bieg????!!!!! podobno to sie czesto zdarza!!!!!!!
Przeniesienie napędu : haczący drugi bieg. wiecej o tym napisałem wyzej.. jak ktos ma to samo i sobie z tym poradził niech zamiesci to w opini
Zawieszenie : w sumie to bajka!!! ale trzeba uwazac na wahacze przednie... są wytrzymałe ale bez przesady:-) wolniej po dziurach i bedzie ok:)
Karoseria : trzba uwazac zeby tylny zderzak nie ocierał krawedzią boczną o blache bo zdziera lakier i zaczyna sie korozja...dotyczy to tylko tego miejsca, reszty rdza sie poprostu nie ima(auto bezwypadkowe)
spodziewałem sie ze bedzie gorzej:) autko konstrukcyjnie bardzo dobre!!! zaskoczyło mnie w pozytywnie trwałoscią i uwaga...JAKOSCIĄ!!!!!, ale proponuje przeczytac całą opinie, bo w niej zawarte sa szczegóły:-)
silnik jest bardzo dobry, dynamiczny lubi wysokie obroty i nie sprawia przy tym problemów, kultura pracy jest róniez dobra o ile mamy sprawny łącznik elastyczny wydechu.. naprawde do silnika nie mam zadnych zastrzezen!!!!!!!!
no własnie. i tu pojawia sie problem, znany dla forumowiczow. drugi bieg:). chodzi o haczenie drugiego biegu... czym to jest spowodowane??!! na miejscu wykluczam synchro bo dwójka haczy tylko po przełączeniu z jedynki!!! mam straszny luz na dzwigni biegów. moze to przez to????!!!!!! bieg jest zle wybierany i widełki sie obijają... hmmm tak to narazie tłumacze. nie jest to problematyczne no ale... jest.
auto sie dobrze prowadzi, ma dobrze zestrojone zawieszenie
pod tym wzgledem tipo jest swietnie zagospodarowane, przemyslane!!! gozej wypada tempra( cofanie- wysoki tył)
dobrze rozplanowane wnetrze, jak we fiacie.
BRAWO!!!!! to jest jedna z mocniejszych stron,, przynajmniej mojego modelu...!!!!!!!!!!
BRAWO !!!!!!!!po dwakroc!!!!!!!
kiepsko auto jest głosne- ale musze powiedziec ze to auto było składakiem i nie posiadam zadnych osłon dzwiekowych w komorze silnika (na masce i pod silnikiem) W ORYGINALE SA!!!!!!! wiec moze zła ocena jest nie obiektywna...no ale!! w aucie jest głosno i tyle..
tu jest dobrze ale nie najlepiej!!!!!
za małe pieniądze mamy naprawde pozadny woz..szkoda tylko ze ciezko teraz o dobry egzeplaz...kazdy kto dba nigdy go nie sprzeda za tą cene którą nazuca rynek, a jezeli ktos sprzedaje to wytluczony nie zadbany z cofnietym licznikiem , bo w sumie po to sie ma stare auta zeby tluc a nie sprawnie je serwisowac:)
jest dobrze. po przebiegu 178000 musiałem wymienic alternator, w srodku był jakby skorodowany, zawalony brudem i kurzem własnie przez to ze nie ma osłony i całe błoto i woda ląduje prosto z koła na niego:) mozna tego było uniknąc gdybym miał osłone:), oprocz tego wymiana uszczelki pod głowicą no i ten nieszczesny drugi bieg który czasami haczy...i zawieszenie troche puka czasami,ale nic nie było przy nim robione... pozatym bajka
nie wiem co mozna zaliczyc do powaznych usterek?? napisał bym ze alternator ale po konsultacjach dowiedziałem sie ze to norma w kazdym aucie..takze nic powazniejszego sie nie zdazyło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 76KM 56kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Fiat Tipo I 1.4 76KM 56kW