Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Van

Sławek - Wrocław 20lat, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Nissan Sunny B13 Van 1.4 16V 75KM 55kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Inne : Wyglad auta. Naprawde mi się podoba mam wersje liftback tą z tyłem podchodzącym pod sedan. Oczywiscie typowy hatchback jest przeokropny. Polecam liftback. Pozatym śliczne wnętrze auta.
Karoseria : No rdza powolutki zjada autko, ale bardzo powoulutku bardzo :)
Układ elektryczny : Rozrusznik padł , koszt naprawy 220 zł
Inne : Wymiana kabli ciśnieniowych - 50 zł
Jest to moje pierwsze auto. Co moge powiedzieć . Rocznik 1991 a chodź mam pieniądze nie mam zamiaru go wymienic. Polecam każdemu kto ma mniej kasy nie bedzie chwili aby załował. Tylko polecam wydac 500-1000zł wiecej od przecietnej ceny i kupić w jak najlepszym stanie.
Silnik , jak to japończyk fenomenalny i bezawaryjny. Jak na swój wiek rewelacja.
Pozatym że cieżko wchodzi wsteczny i raz na jakis czas nie wejdzie to rewelka. Biegi zmienia sie zaskakujaco lekko czasem się bawie i zmieniam jednym palcem :):):) Świetna elastycznośc biegów.
Dobrze trzyma sie drogo. Tylko dobrze gdyż zawieszenie ciut zbyt delikatne jak na polskie drogi.
Bez jakich kolwiek zastrzeżen. Słupki nagrzewajace z tyłu kompletnie nie przeszkadzaja w parkowaniu czy wyjeźdzaniu.
Na wysokim poziomie.
Silnik troszke sie nagrzewa a z wentylacja hmm działa dobrze jak działa ;]. Bardzo czesto usterką jest to iż wentylacja przestaje działac na biegach 1,2,3 działa tylko na ostatnim najmocniejszym. Koszt naprawy nie duzy 40-80zł
Jak na auto tej klasy, pełna rewelacja z przodu miejsca oczywiscie full, z tyłu równiez. Pozatym bardzo duży bagażnik i składane tyle kanapy.
Aby nie byc stronniczy ze pisze wszystko na tak. Wyciszenie sląbe trzeba głosno właczyc radio zeby nic nei słyszec co sie dzieje na zewnątrz. Przy wyższych prędkosciach jest naprawde dosyć głosno.... lecz dobre nagłosnieenie i po sprawie ;]
Doskonale co tu duzo gadać. Bardzo niskie spalanie ... nawet jak deptam i wykorzystuje cała moc auta spalanie nie przekracza 8,5 L ... przy jeździe poprostu wariackiej ;O. Na mieście oczywiscie. Przeglądy mam po znajomosci to nie wiem ;] A co do napraw mam auto 1,5 roku i poza wymiana olei filtrów i łancucha rozrządu odrazu po kupnie auta. Padło coś w rozruszniku i wymieniłem kable ciśnieniowe bo były jakies dziurki i gasł samochód. Z usterek 300 zł w ciagu 1,5 roku.
Perfekt za tą cene nie znajdziecie lepszego samochodu, tak mało awaryjnego. Sprawiajacego tyle frajdy z jazdy, tak przestronnego i ładnego jak na swój podeszły wiek. Auto jest poprosty super :)
Full point. 300 zł za naprawy przez 1,5 roku od kupna , przeciez to grosze:):):) Wychodzi 16 zł miesiecznie wydane na usterki.
W ciagu 1,5 roku padł rozrusznik naprawiony od ręki w pare godzin za 220 zł i tyle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,8