Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

Romek, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Vento 1.8 90KM 66kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Inne : wg mnie to jajładniejsze auto z lat 90, inne na parkingu wyglądają nudnie a vento z masywnym przodem ma to COŚ
Układ elektryczny : thermotronik - wg mnie niewypał
Silnik : plastikowe pękające króćce wodne, aluminiowe były by lepsze
Karoseria : gwiżdżący i podciekający szyberdach
4 z dużym plusem (gdyby nie to "buczenie" w kabinie nie sprzedałbym go nigdy)
To moje pierwsze duże auto więc 1,8 i 90 koni to dla mnie prawie monstrum ;) nie ma problemu z wyprzedzaniem
dobrze - powód: czasami przy właczaniu 3 odzywa się dentysta - zużycie synchronizatora. generalnie bez zastrzeżeń
tylko wymiana tulei metalowo gumowych i amortyzatorów zaraz po zakupie i do tej pory nic więcej
doskonale nawet do tyłu, przy cofaniu mogły by być delikatne kłopoty ale mam spojler dzięki czemu wiadomo gdzie się kończy tył samochodu :)
generalnie doskonale jak w w miare nowoczesnym aucie ale lokalizacja włącznika awaryjnych to dla mnie porażka, podczas jazdy ciężko sie do niego dostać
oryginalnie thermotronik ale niestety popsuty co skończyło się na zastąpieniu elektroniki linką. W zimie ciepło, w lato..........też (brak klimy)
osobiście nie mam nic do zarzucenia
daję tylko 2 punkty, może trafił się taki egzemplaż ale na tyle nie idzie w uszy wytrzymać (rezonansuje cała buda między 2 a 3 tysiące obr) podejrzewam że był bity i coś z zawieszeniem silnika jest nie tak :(
na gazie jedzie się prawie za darmo, na benzynie nieco drożej. części dostępne i tanie szczególnie w intercars
małe problemy z elektrycznymi szybami i pompką centralnego zamka, wymiana wentylatora chłodnicy
przez 2 lata miałem dwie poważne awarie - zatarta pompa wspomagania kierownicy (dało rade zjechać p zdjęciu paska) i urwany króciec wodny przy głowicy który kosztował 10 zł

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,5