Prośba o diagnozę usterki w Renault Trafic II

Zanik napięcia w instalacji elektrycznej

Renault Trafic II (2001 - teraz) , Furgon
silnik: 2.0 dCi 90KM , diesel

Szukasz części do Renault Trafic?

  1. Wyślij darmowe pytanie jednocześnie do kilku sklepów.
  2. Wybierz najlepszą ofertę!
Złóż zapytanie do kilku sklepów »

autor: Piotr
data: 23.03.2010

  • Kategoria:
  • instalacja elektryczna
  • Objaw:
  • Zanik napięcia w instalacji elektrycznej
    Dwa razy podczas jazdy nastąpił zanik napięcia w instalacji.Wszystkie kontrolki zgasły, silnik też.Po ponownym uruchomieniu nic się nie działo.Wieczorem daje się zauważyc lekkie przygasanie swiateł.Ostatnio zauwazyłem,ze przy włączaniu świateł wyłącza się na chwilę radio.Sprawdzałem klemy na akumulatorze, trzymają mocno nie ma luzów. Może ktoś miał podobny problem w Traficu? proszę o jakieś wskazówki!

Odpowiedzi

12.04.2010 12:59 wojtek

Po pierwsze należy przeczyścić papierem ściernym zaciski na akumulatorze. Miałem taki przypadek że przekręcająć kluczyk w stacyjce nic się nie działo, nie zapalała się ź=żadna kontrolka, a akumulator był naładowany, pomogło porządne przeczyszczenie papierem ściernym. Sprawdz również czy zapala ci się kontrolka od ladowania akumulatora gdy przekręcasz kluczyk w stacyjce, powinna się zapalić i zgasnąć po odpaleniu silnika. Jesli nie zgaśnie, oznacza to brak ładowania akumulatora, a przyczyny mogą być prawdopodobne dwie. Zużyty alternaror - wymiana na regenerowany z robocizną, ok 800zl, bądz tez uszkodzona kostka przy alternanorze , koszt kiladziesiąt zł

15.02.2011 00:48 Adomell

Też miałem taką sytułację, że gasło mi wszystko zaraz po odpaleniu. Przypadkiem ruszając klemami stwierdziłem grzanie się kabli. Zaśniedział mi styk z bezpiecznikiem ten zaraz przy akumulatorze 175A. Wyczyszczenie i nasmarowanie pastą miedzianą usuneło usterkę.

Dodaj odpowiedź

Podpis
Kod zabezpieczający
* wszystkie pola są wymagane
« Lista wpisów