Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

ViruS dramiga@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 1.7 i.e. 16V 129KM 95kW
Rok produkcji 1995
Alfa Romeo 145 1.7 i.e. 16V 129KM 95kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z tego auta, jego jedyną poważną wadą jest chyba to że było bite w prawy tył, ale w czasie jazdy nie ściąga go. Trochę te plastiki czasami trzeszczą ale po za tym ok. Następne auto to też będzie Alfa. Kupiłem je pomimo tego że wszyscy odradzali i nie żałuję swojej decyzji. Po za tym ludzie się chyba przekonują że nie jest tak źle bo coraz więcej tego po drogach jeździ. Co do ceny części to nie uważam żeby były zbyt drogie. !!! POLECAM TO AUTO !!!
Ach ten dźwięk, można się zakochać
Czasem są problemy z wbiciem wstecznego, ale najpierw jedynka a potem wsteczny i pomaga
trochę włącznik awaryjnych jak dla mnie niefortunnie umieszczony ale może być.
No niestety, jak sie nagrzeje jest fajnie, ale szyby i tak potrafią być zaparowane. W szybszym nagrzewaniu pomaga włączenie obiegu wewnętrznego :)
Jestem wysoki i nie miałem problemów za kierownicą, pasażer z przodu to rewelacja, z tyłu nie siedziałem to nie wiem, ale inni co siedzieli to byli zadowoleni
Fajnie jest posłuchać dźwięku tego silnika. Nie jest też zbyt głośny i nie zagłusza radia.
Usunąłem kilka usterek typu wymiana tłumika bo poprzedni się rozsypał ( ale to chyba w każdym aucie trzeba tłumik wymieniać, koszt z wymianą 270 zł), klocki hamulcowe przód i tył 120 zł, czujnik cofania ok. 50 zł, paski rozrządu 170 zł, bendix w rozruszniku 50 zł. Najpoważniejsza i usterka to chyba awaria pompy paliwa (koszt 160 złz przesyłką za nową pompę z gwarancją), trochę to była niespodziewana awaria a trochę nie ponieważ odkąd kupiłem to auto to pompa czasami popiskiwała niemiłosiernie aż umarła. Ogólnie kupiłem auto bardzo zaniedbane więc musiałem zrobić parę rzeczy.
To spalanie trochę duże, ale nie mogę powiedzieć że się tego nie spodziewałem. Średnio to tak 10,4l - 10,5l mi pali jak dobrze cisnę, jak klimę włączę to koło 12l, najmniej spaliła mi jakieś 9l - 9,4l jazda po mieście, na trasie specjalnie nie jeździłem bo nie miałem okazji ale myślę że koło 8 by było.
Jak pisałem wyżej, jak ktoś nie dba to inni muszą poprawiać, a potem ludzie bzdury o tych autach opowiadają.
chyba tylko ta pompa. Po za tym auto zawsze gotowe do jazdy, wsiadam przekręcam kluczyk i jadę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i.e. 16V 129KM 95kW [l/100km]

9,4