Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

raven17a, 9 lat temu
Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105KM 77kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Mój pierwszy silnik Diesla. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie przyśpieszenie i brak problemów z odpaleniem w zimę:)
Układ elektryczny : Pilot centalnego zamka.
Zawieszenie : Przednie wahacze nie mają wymiennego sworznia.
Inne : Zamarzające zamki
Blacha ocynkowana, bardzo dobry silnik JTD, skrzynia działa perfekcyjnie (pierwszy raz się spotkałem z bagnetem w skrzyni olejów). Jedynie można się uczepić zawieszenia - twarde i bez braku możliwości wymiany sworzni wahacza. I mały schowek. Za to niewiarygodnie pojemny bagażnik. Mi wystarczył pierwszy kontakt z samochodem żeby się w nim zakochać. Świetnie się trzyma drogi i cały układ jezdny po prostu mówi do Ciebie. Chociaż to diesel to czuć sportowego ducha tego samochodu.
Znany chyba wszystkim silnik 1.9 JTD 105 KM. Co mogę się uczepić to drgania przenoszone na kierownice. Tak to przez rok użytkowania nie miałem z nim żadnych problemów.
Biegi wchodzą bez najmniejszych problemów. Wszystko działa lekko i sprawnie, czuć takie "klikanie" przy każdej zmianie biegów. Po prostu nie da się pomylić.
Największy plus tego samochodu. Jeden obrót kierownicy w każdą stronę, wszystko działa bardzo lekko a zarazem czuć wszystko co samochód chce Ci przekazać na kierownicy. Bardzo dobrze trzyma się drogi na zakrętach.
Słaba widoczność przez tylną szybę - zwłaszcza w wersji ze spojlerem.
Wszystko pod ręką, większość potrzebnych rzeczy wbudowane w przełączniki świateł i wycieraczek. Bardzo dobre fotele kubełkowe. Kierownica i gałka zmiany biegów obszyte skórą.
JTD długo się rozgrzewa chociaż wszystko sprawne. Po prostu ten silnik tak ma. Za to jak się rozgrzeje to można nago siedzieć:)
Miejsca z tyłu na nogi bardzo przeciętnie ale tragedii też nie ma. Z przodu pasażer ma pochyloną podłogę. Za to kierowca ma bardzo wygodnie.
Słychać trochę silnik ale można spokojnie jechać i rozmawiać. Przy wyższych prędkościach (140 km/h)jednak zaczyna być głośno.
Co tu dużo mówić - części tanie (większość pasuję od fiata BRAVO i takich radzę szukać, wszystko co ma podpis AR potrafi trochę kosztować). Spalanie w granicach 6l przy nieoszczędnej jeździe.
Przy cenie około 3000 zł nie sądzę żeby się znalazł bardziej sportowy samochód (zwłaszcza wersja sport pack 2 albo QV).
Lubiąca się połamać sprężynka od pedału sprzęgła. Zamarzające zamki w zimę. Przednie zawieszenie co jakiś czas jednak do zrobienia.
Po roku czasu naprawdę zero poważnych usterek. Jedyne co to nie przestały działać 2 piloty od centralnego i muszę otwierać z kluczyka (centralny działa).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]

Alfa Romeo 146