Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 I

Marek87, 12 lat temu
Silnik 2.4 JTD 136KM 100kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 166 I 2.4 JTD 136KM 100kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : w zasadzie to nic, jeździłem wczesniej dobrymi samochodami, ostatnio focusem II 1.8 tdci ale po przesiadce na 166 myślałem że będe podniecony jak nie wiem co, a tu wszystko tak sobie. no może układ kierowniczy jest precyzyjny( mozna przy duzej predkosci puścic kierownice i jedzie prosto i fotele nie męczą tyłka na długiej trasie
Napaliłem sie na ten samochód bo jak studiowałem w wawie to pod blokiem poczty na ursynowie stała taka srebna super wygłaskana 166;) Tak dla frajdy ( pomyślałem że w koncu kiedy kupywac samochód dla fantazji - jak bede miał rodzine) postanowiłem ją miec. W sumie jeździłem pół roku, straciłem jakies 3 tys, praktycznie nic w niej nie naprawiałem. a tyle mam miłych wspomnień z dziewczyną z przejażdżek alfą że pomimo wszystko kupiłbym ja jeszcze raz;) pytanie skąd tyle opinii pozytywnych w necie -domyślam sie że osoby kupujące samochód za 10-20tys nie jeździły samochodami nowymi sredniej klasy ( nowa mazda 6, focus) czy innymi używanymi za większe pieniadze Np. takie volvo s60. tak sie chwali te alfy za design a są inne ładne auta które maja bardziej elegancki styl. Po drugie myślałem że jak kupię taka ekskluzywna limuzynę to będzie szpan. A prawde mówiąc jeździ sie starym zjeżdżonym złomem. co innego jak ktos ma starszy wygłaskany perfekcyjnie zadbany samochód to może szpanowac że jeździ klasykiem. Bo reszta przypadków to wiadomo i tak Ci inni kierowcy ktorzy mieli już kilka lepszych i gorszych samochodów popatrzą się na twoją limuzynę to widzą że nie masz kasy, a na siłe chcesz przyszpanowac, że sie znasz na samochodach i masz kasę - prawda?
136 KM w dosc cieżkim samochodzie to szału nie ma. Wprawdzie moment obrotowy jest wysoki i łatwo się rusza na 1. biegu, silnik nawet trochę elastyczny ale do do dynamicznych silników to mu daleko.
Jak na tą klasę samochodu to nie robi wrażenia. Raczej długie drogi prowadzenia lewarka. Zestopniowanie jest akurat dobre - faktycznie na 6. biegu możemy się toczyc setką, przy wyprzedzaniu 5. i wyprzedzamy...Zwłaszcza na trasie sześciobiegowa skrzynia się przydaje. Dźwignia zmiany biegów chodzi lekko, ale bez jakiejś wyjątkowej precyzji. Wiadomo że od limuzyny nikt nie oczekuje sportowej manualnej skrzyni z krótką gałką, gdzie biegi trzeba wbijac, ale zmiana biegów w AUDI, BMW, HONDZIE, VOLVO jest z pewnością przyjemniejsza.
Dośc przyjemnie się prowadzi po trasie. Na krętych drogach zdecydownanie za miękkie zawieszenie. Czuc że to zawieszenie jest dosc rozbudowane, może jak byłoby w stanie fabrycznym... Niektórzy porównują ten model do bmw 5 e39 - hmm... jeździłem kilkoma \"5\" - bez wątpięnia 166 daleko do e39. Jeżeli juź to rozsądniej byłoby porównac do przednionapędowego s60, względnie a6 - ale też na niekorzysc alfy.
jak na takie duze auto to przeciętnie. ciężko się parkuje po ciasnych parkingach, ale jakby wszystko inne było OK w aucie to bym już nie narzekał .
Nie powiem da sie ogarnac obsługę środkowego panelu, ale do innych marek premium to daaaaaaaaleko. Podobnie jak w francuzach. Niemieckie, szwedzkie, japońskie samochody mają jakoś tak logiczniej, prościej zrobione.
może byc
szczególnie chodzi mi o miejsce kierowcy - jest źle. mam 185 i nie mogłem się wyprostowac na fotelu, a miałem na maksa opuszczony- musiałem pochylac go sporo to tyłu. Fajnie jest siedziec jak wszystko masz w kolo siebie, pod reką, no ale przy takich gabarytach auta żeby kierowca musiał narzekac że wali głową w podsufitkę!!! reszta pasażerów też ciasno - ale to mozna przełknac - nikt nie kupuje 166 dla rodziny.
to nie lexus, mercedes S, ale jest dobrze
samochód nie pali tyle co nowoczesne oszczedne diesle( notabene które by go objechały ), po trasie spoko, ale po mieście z klimą to 7,5-9 przy spokojnej jeździe
tak jak pisałem wyżej fajne auto na pokaz. podoba sie dziewczynom jak nie wiem co;)myslałem że to żart ale faktycznie. Wiec w zasadzie bedąc kawalerem zamiast kupic cos normalnego można za małe pieniadze nabyc zabawkę, pokrecic sie trochę po miescie i opchnąc ją do ludzi jak zacznie sie lepiej sypac. Na wartości niewiele straci bo i tak bezcen i jest sens kupic alfę. Tylko uważam że to przereklamowana marka. ktoś może powiedziec że za kilka tys kupił stylowe zadbane auto, które sam potrafi ogarnąc ( bo ma czas i smykałkę do tego) ale krzyczec wszędzie ze alfa najlepsza to duża przesada.
szkoda słów, kup, przekonaj się dlaczego ten samochód (pomimo pewnych walorów estetycznych i nienajgorszych walorów jezdnych) nie ma ceny. Marka premium, udane modele, serwisowane, najdroższy jakie znalazłem( np. 166, 175KM, ostatni rok produkcji, full opcja, zgoda na sprawdzenie w aso, przebieg ponizej 80tys) i tak tańszy od np. hondy accord 2.2ctdi najtańszej na allegro - daje do myślenia?

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 136KM 100kW [l/100km]

6,7