Ocena kierowcy - Alfa Romeo 166 III

Onuris, 9 lat temu
Silnik 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 166 III 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Jak na wyzsza srednia klase to uwazam ze niektore eement wyposazenia mogly by byl troche lepiej wykonane z trwalszych elementow, np stelaz wewnetrzny zaglowkow czy mechanizm zamykania schowka pasazera
Jak narazie jestem zadowolony, pewnie mam jakas usterke bo po wcisnieciu pedalu do podlogi to za soba kopci jak KAMAZ czy IKARUS. Natomaist pozatym to uwazam ze 175km do tej masy samochodu to jest optymalne rozwiazanie.
Posiadam 5 biegowy automat AISIN AW 55-50 SN, generalnie skrzynia jest bardzo przyjemna, szybko dosc reaguje na pedal gazu. Jeden mankament to przy jezdzie po miescie przy 60kmh silnik pracuje na ~2200obr, a skrzynia zmienia na 4 bieg dopiero przy 2500obr, co jest czesto irytujace. Po miescie przy predkosci ponizej 70kmh skrzynia po puszczeniu pedalu gazu wrzuca luz. Pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem.
Dosc sztywne zawieszenie, czuc dziury bardziej niz w innych samochodach ktorymi jezdzilem. Natomiast to jest wielowachacz i nie spodziewalem sie niczego innego. Podobno zawieszenie jest bardzo delikatne na dziury i latwo sie psuje, jak narazie nic sie u mnie nie dzieje.
Widok do tylu masakra, parkowanie bez czujnikow to jest horror, pol roku i dalej samochodu z tylu nie wyczulem. Z przodu jest ok.
W calym samochodzie nie ma ANI jednego uchwytu na kubek, niewiem o czym itallency myslaly jak projektowali samochod, oraz przyscisk otwierania klapy bagaznika, ktory zostal umieszczony w schowku xD wydaje mi sie ze cala deska zostala zaprojektowana i ja juz pierwsze egzemplaze opuscily fabryke nagle ktos sobie przypomnial, ze nie ma jak otworzyc bagaznika ze srodka i wsadzili ten wlacznik gdzie tylko bylo miejsce.
Bez zastrzezen
Bardzo wydony samochod, jak za ta cene to naprawde ciezko znalesc cos lepiej wyposazonego i dajacego takiej frajdy z jazdy. Kanapa z tylu jest kosmos, siedzi sie w niej cudownie, z przodu fotele bardzo wygodne.
Wersja z szyberdachem do najciszszych nie nalezy... przy predkosci 120 130 kmh jest dosc glosno jak na moje ucho.
To juz jest 12 letni samochod wiec czesci juz nie naleza do strasznie drogich, raczej plasuja sie w sredniej. Spalanie bylo na calkiem przyzwoitym poziomie, teraz jest zima i jest masakra, pewnie przez zasyfiony EGR
Za ta cene ~12000zl nie kupi sie lepiej wyposazonego samochodu, skora, navi, tempomat, elektryczne fotele z pamiecia, podgrzewane fotele, DSP.
Do tej pory to mankamentem sa wiazki zamkow drzwi ktore sie przecieraja i drzwi sie przestaja otwierac z centralnego, oraz caly czas swieci mi sie kontrolka wypalonej zarowki, pomimo iz wszsytkie swieca.
Jak narazie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW [l/100km]