Ocena kierowcy - Alfa Romeo 33 I Hatchback

davidol@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.7 QV 132KM 97kW
Rok produkcji 1988
Alfa Romeo 33 I Hatchback 1.7 QV 132KM 97kW 1988-1989 - Oceń swoje auto
NO to troche napisze:D : sprzedalem swoja alfe 33 , dolozylem i kupilem opla, dziwne ale tak sie stalo, jakiego opla to nie napisze w kazdym razie z silnikiem 2 litrowym i majacego aspiracje do samochodu sportowego, ALE nie stanalbym tym oplem pod swiatlami by scigac sie z AR33, wydaje mi sie ze nie mialoby to sensu. AR jest lekkim samochodem z naprawde konkretnym silnikiem 1.7 i juz nawet przy 8zaworach (118koni) dokopie nie jednemu kozakowi i to zarowno na miescie jak i na trasie. Czesto mialem sytuacje ze wyprzedzalem na trasie na trzeciego nie redukujac z 5 biegu.(na trzeciego czyli wyprzedzalem samochod ktory juz wyprzedzal). Przesiadlem sie w cos bardziej wygodnego, ale jak juz wczesniej wspomnialem w cos co ma ambicje sportowe, cos z poczatku lat 90 z fabryki opla. pewnie juz wiecie co to jest, ale wierzcie mi lub nie, powtorze sie: mimo iz moj obecny samochod wyglada na bardziej sportowy niz AR33, ma wieksza pojemnosc to nie wystartowalbym spod swiatel nim przeciwko trzydziestce trojce.... , kiedys sobie sprawie jeszcze taka alfe33 ... naprawde wzielo mnie na wspomnienia...;D
silnik dopoki sie nie psuje to jest maszyna, zadna dwu litrowka nie ma szans, swietne przyspieszenie, w miescie dosc elastyczny
oczywiscie 1 trzeba sie nauczyc wrzucac, 2 bieg ciezko wrzucic bez zgrzytu, czasami problem z wstecznym:D
wg doskonale sie prowadzi, pokonywanie zakretów z latwoscia przekraczajaca mozliwosci innych w tej klasie aut, trzymanie drogi idealne, czesto wybacza bledy kierowcy
jak sa lusterka to juz jest ok
widocznie moj egzemplarz tak mial ze slabo grzal;D
naprawde nie widac z zewnatrz ile jest miejsca wewnatrz, wbrew pozorom o wiele wiecej niz sie wydaje
glosno, czasami bardzo glosno, wyciszenia silnika brak ale podobno to nie wada, a tak naprawde to zalezy jak sie chce poscigac to owszem dzwiek fajny ale przy codziennej jezdzie moze zaczac przeszkadzac
no tu zalezy jak sie jezdzi przy spokojnej jezdzie pali "normalnie" przy deptaniu oj potrafi wypic, dokladnie tyle ile zdazy
jezeli w dobrym stanie to mozna miec niezla frajde
czesto mi cos nawalalo, gdyby nie to ze ojciec ma warsztat mechaniczny, to nie wytrzymalbym z tym samochodem 4 lata
powazne usterki??? chyba raczej nie ma silnik jest praktycznie nie do zajezdzenia, nawet ja kcos sie zacznie w nim wyrabiac itp i tak ciagnie fure
Alfa Romeo 33 I Hatchback