Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d

bananmac, 5 lat temu
Silnik 1750 TBi 16v 235KM 173kW
Rok produkcji 2010
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d 1750 TBi 16v 235KM 173kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajnie wciska w fotel i świetnie brzmi
Układ elektryczny : Niestety pojawiły sie mniejsze i wieksze problemy z elektryką.
Gdybym nie musiał to bym jej nigdy nie sprzedał bo strasznie mi się podoba, świetnie brzmi, przyspiesza i jeździ. Trzeba pogodzić się z pewnymi wadami żeby później nie narzekać. Ja byłem świadom wszystkich zalet i wad przed zakupem i dlatego kocham Giuliettę mimo, że czasami mnie wk**wia :D To auto naprawdę budzi emocje i zawsze się zanim oglądam po zaparkowaniu. Na prawdę ciężko bedzie się z nią rozstać, jak z dziewczyną która jest idealna poza tym że nie chce mieć z Tobą dzieci. Niestety ta Giuliettka nie pozwala na komfortowe życie jak już rodzina się powiększy. Smutek :( Wszystkim innym gorąco polecam!
Silnik świetny, zwłaszcza ponad 3tys. obrotów pokazuje pazur i ma genialny, rasowy dźwięk. Minimalna turbodziura poniżej 2.tys obrotów. Wciska w fotel zwłaszcza w trybie Dynamic, który zmienia reakcję pedału gazu i parę innych rzeczy.
Skrzyni nie mogę dać wszystkich punktów za zbyt małą precyzję zwłaszcza przy wrzucaniu pierwszego biegu. Poza tym gałka jest śliska zdarzało się że przy energicznej zmianie wyślizgnęła się z ręki...
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi, ale dopiero jak mamy bardzo dobre opony to naprawde można wycisnąć z niego max przyjemności. Niestety trzeba się pogodzić z brakiem komfortu na nierównej drodze. Trzeba uważać też przy zjeżdżaniu z krawężnika bo można zaryć zderzakiem od spodu.
Mam wrażenie ze lakier jest dość miękki ponieważ powstaje sporo małych rysek. Poza tym jest ok.
Widoczność z przodu ograniczają troche słupki A. Do tyłu jest tak sobie przez małą szybę tylną. Czujniki to mus.
Na początku nie mogłem przyzwyczaić się do dużej kierownicy ale po pewnym czasie stwierdziłem ze jest idealna. Jedyne czego mi brakuje to miejsca na telefon i uchwyty na napoje jakoś dziwnie zrobione bo miejsce na drugi kubek wypada pod podłokietnikiem...
Tutaj wszystko gra.
Z przodu jest w porządku, ale tył jest tylko dla 2 małych osób. Bagażnik jest wystarczający.
Tu niestety kiepsko. Auto jak dla mnie jest wyraźnie za słabo wyciszone, już przy 120kmh trzeba głośniej mówić. Z zimowymi oponami jest jeszcze gorzej. Słychać prace zawieszenia na wybojach.
Nie ma co się oszukiwać: ten silnik lubi wypić dużo. W miescie nie dalem rady zejść poniżej 10litrów. Jak sie go przyciśnie to spalanie podejdzie pod 12. Kiedys testowałem spalanie na odcinku okolo 8tys km to wyszlo okolo 9,5 litra na setke. Przy normalnej jezdzie na autostradzie spali troche ponad 8 litrów.
Uważam że dzięki temu że Alfa Romeo ma taki a nie inny stereotyp to można kupić model z tym silnikiem w konkurencyjnej cenie. Jeśli ktos szuka emocji i pieknego stylu to smialo polecam. Niestety trzeba byc swiadomym pewnych wad.
1. Zepsute ogrzewanie tylej szyby : powód to przerwany kabelek na stylu klapy bagażnika. 2. Problem z odbieraniem radia: powód to skorodowany wzmacniacz anteny na dachu. 3. Złamała sie klamka do otwierania drzwi kierowcy od środka. 4. Ułamany zawias klapki wlewu paliwa.
Najpoważniejszą usterką był i jest nadal system doświetlania zakrętów. Komputer informuję mnie ze ta funkcja jest niedostępna. ASO mówili że trzeba wymienić całe reflektory a to koszt około 4tys PLN... na szczęście można z tym żyć. Do tego kiedyś zdarzyło się, że po agresywnej jeździe po przekreceniu kluczyka nie bylo żadnej reakcji rozrusznika. Przyczyną okazało się okablowanie które zostało przerwane przy przyspieszaniu. Podobno to wada w zaprojektowaniu ale na szczęście tania do usunięcia przez dobrego elektryka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1750 TBi 16v 235KM 173kW [l/100km]

9,6